Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW e46 - przewód mini jack do słuchania muzyki

xziom12322x 30 Apr 2021 07:46 222 5
    xziom12322x
    Level 2  
    Witam, posiadam w samochodzie wyprowadzony przewód mini jack, z tego co wiem poprzedni właściciel używał MP3'jki i słuchał muzyki, ja nie posiadam MP3, a połączenie z telefonem, czy z laptopem nic nie daje radio nie wykrywa tych urządzeń, i tu moje pytanie, radio w bmw odczytuje tylko konkretny format muzyki, czy jest jakiś sposób na przełączenie źródła, ten model posiada już radio z monitorem. Próbowałem włączać muzykę jak i z Youtube, tak i pobraną na telefonie w formacie MP3, i tak zero reakcji. Radio samochodowe gra normalnie.
    prosiak_wej
    Level 38  
    Czy kabelek jest podłączony do radia? Czy radio przełączasz na źródło AUX lub podobne?
    W przypadku wejścia audio dla radia wszystko jedno co odtwarzasz - MP3 z odtwarzacza, telefonu czy Youtube z laptopa. Tam jest sygnał audio, nie stream cyfrowy.
    elektryku5
    Level 39  
    Podstawowa informacja model radia.
    xziom12322x
    Level 2  
    odnośnie modelu radia - jak to sprawdzić? powiedział bym radio typowe dla bmw e46, z monitorem komputera, dwoma pokrętłami, nie takie stare, które chyba tylko godzinę wyświetlało. W temacie jak to jest zrobione, nie mam pojęcia mówię poprzedni właściciel to robił, przy zapalniczce jest wyprowadzony przewód mini jack. Dzisiaj też próbowałem włączyć pobraną na telefonie muzykę, próbowałem jakoś przełączyć to guzikami przy radiu ale nic to nie dało. Dodam również, że w bagażniku jest zmieniarka do płyt (chyba na 10 płyt).
    elektryku5
    Level 39  
    To chociaż zrób zdjęcie, może ktoś będzie kojarzył dane radyjko. No i skoro poprzedniemu właścicielowi działało, to raczej odpada opcja, że nie jest to zakodowane, powinien wówczas wystarczyć odpowiedni przycisk na radiu, chyba że ktoś wpiął się z sygnałem w jakiś inny tor niż AUX (o ile taki jest).