Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WTX87K40PL - suszenie bez filtrów

Jakub_569 01 May 2021 16:15 174 0
    Jakub_569
    Level 1  
    Witam,
    Zakupiłem suszarkę do prania Bosch WTX87K40PL, użytkowana jest dopiero około pół roku. Suszarka od pierwszego suszenia była podłączona do kanalizy, a filtr czyszczony był praktycznie co każde pranie. Jakieś 2 tyg. temu suszarka poprosiła o włączenie trybu czyszczenia, co też zrobiłem (włączyłem krótkie czyszczenie). Ogólnie była użytkowana dość łagodnie.

Przedostatnie suszenie przez przypadek odbyło się bez obu filtrów kłaczków (prawie pełny bęben, program na 3h). Po suszeniu żeberka od skraplacza oraz ścianki koło filtra w suszarce były w mokrych kłaczkach. Na następny dzień wyczyściłem pędzelkiem skraplacz i ścianki, po czym załączyłem suszenie z połową zapełnionego bębna. Niestety pranie było wilgotne i pełno w nim było kłaków. Wiem, że kurz z prania bez filtrów osiadł pewnie wewnątrz suszarki, stąd moje pytania:
    *Czy jest sposób na wyczyszczenie takiej suszarki?
    *Czy puszczenie prania bez ciuchów na np. 3h lub więcej przedmucha suszarkę?
    *Gwarancja na 100% przepadła, więc chyba nie ma sensu zgłaszać?
    *Czy program długiego czyszczenia na 4h może w czymś pomóc?
    *Czy ktoś miał już może takie zdarzenie i może podać +/- koszt naprawy?

PS.
    Nie dodanie przez producenta prostego przełącznika, który byłby zwierany kiedy filtr jest włożony i uniemożliwiał załączenie suszenia podczas braku filtra jest według mnie żenujące, urządzenie powinno dbać samo o siebie.

Z góry dziękuję za pomoc :)
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo