Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WTM 0611KD nie wiruje

wkowal10 24 Paź 2005 11:31 5972 9
  • #1 24 Paź 2005 11:31
    wkowal10
    Poziom 10  

Jak w tytule. Na wirowaniu silnik się obraca , ale nie wchodzi na obroty , pompka pracuje . CZy poszedł moduł sterowania silnikiem. Co mogło się w nim spalć . Mógł pójść scalak , bo inne elementy były sprawdzane .Dzięki za podpowiedzi .

0 9
  • #3 25 Paź 2005 07:00
    wkowal10
    Poziom 10  

Pompka wypompowuje wodę . Gdy zdjąłem filtr jest jeszcze trochę wody w zagłębienie nawet powyżej otworu który idzie do pompki (ok. 1 cm).Nie wiem czy to jest prawidłowe -sprawdzę to dzisiaj w pralce u taty ( u taty jak pracuje pompka to w drugiej fazie słychać takie ssanie a u mnie nie słychać ) .Rozebrałem pompkę . Najprawdopodobie dostaje się do niej woda poprzez oring na ośce wirnika , bo magnes w środku był mokry i ośka ma luz razem z taką membraną (dobrze że cewka jest osobno to się nic nie dzieje). Przewód do hydrostatu drożny .Membrana hydrostatu słychać że pracuje . Co dalej ? Podpowiedzcie proszę . Po usunięciu całkowitym wody z pralki , dmuchnięciu kilkakrotnie w hydrostat , nastawieniu na wirowanie -pralka nie wiruje . Proszę o podpowiedzi.

0
  • #4 25 Paź 2005 15:35
    jpserwis
    Specjalista AGD

Cytat:
    Po usunięciu całkowitym wody z pralki , dmuchnięciu kilkakrotnie w hydrostat , nastawieniu na wirowanie -pralka nie wiruje . Proszę o podpowiedzi.

Mam nadzieje że robiłeś to z wsadem- na pusto może nie wirować.
    Jak tak to będzie problem ze sterownikiem silnika
    Pozdrawiam[/quote]

0
  • #5 26 Paź 2005 06:49
    wkowal10
    Poziom 10  

Podpowiedzcie jak można sprawdzić silnik na wirowaniu pomijając sterownik -jak to zrobić ?

0
  • #6 26 Paź 2005 10:35
    jpserwis
    Specjalista AGD

Jeżeli silnik na praniu kręci oraz rozkłada przed wirowaniem to jest dobry, chyba że występuje przy tym nadmierne iskrzenie szczotek lub głośna praca silnika..

0
  • #7 26 Paź 2005 11:35
    wkowal10
    Poziom 10  

Silnik kręci normalnie na praniu . Czyli pozostaje sterownik . Jak go sprawdzić ? Który element jest walnięty ?Jak posprawdzać poszczególne elementy , czy może w module poszedł scalak-jest to mozliwe ?

0
  • #8 27 Paź 2005 06:51
    wkowal10
    Poziom 10  

Zajrzałem wczoraj tam gdzie jest programator . Jest nadpalony jeden styk (kabel filoetowy) wchodzący do programatora . Wypalona jest nawet cyna która łączyła płytkę drukowaną ze stykiem . Dzisiaj to przylutuję . Ciekawe czy w środku się coś nie rozłączyło ? Uf kabel idzie od filtra przeciwzakłóceniowego do programatora , a później nie wiadomo gdzie .Czy to mogło być przyczyną niewirowania . Programatora nie ma co otwierać chyba co ?

0
  • #9 27 Paź 2005 08:52
    jacekrybak
    Poziom 18  

Sprawdź czy przypadkiem nie jest pęknięty magnes prądnicy tacho na osi wirnika. Tego modelu akurat nie znam, ale miałem taki przypadek w WM701

0
  • #10 27 Paź 2005 09:29
    wkowal10
    Poziom 10  

ale tam silnik jest nitowany a tach jest zabudowane i nic nie widać

1
  Szukaj w 5mln produktów