Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego nie mam pełnej prędkości internetu?

02 May 2021 13:26 531 31
 • Level 5  
  Witam. Mieszkam na wsi i mam neostradę 20Mb/s i wyciąga mi max 13Mb/s przy dobrych wiatrach. Co można zrobić? Dzwoniłem do konsultanta oni to olewają.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Test z ostatniej chiwli.
 • Level 43  
  Label303 wrote:
  mam neostradę 20Mb/s

  Radiówka?
  To nic nie zrobisz jeśli masz dużo sąsiadów co też używają od tego operatora zawsze będziesz miał spadki transferu.
 • Level 5  
  Nie to nie jest radiówka. To jest internet po kablu. Sąsiedzi mają też z innych sieci nie tylko z orange tak jak ja. Ale moim zdaniem to takie troszeczkę nie chalo jest. Jeśli płacę za 20Mb/s to tyle powinienem mieć.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ale mówiłem konsultantowi to oni to olewają mają to gdzieś.
 • Level 43  
  Label303 wrote:
  To jest internet po kablu

  Jakim telefonicznym?
  Do tego modem Orange FunBox?
 • Level 5  
  Kablu telefonicznym i modem to LiveBox 2.0
 • Network and Internet specialist
  Płacisz za do 20Mb/s.masz ponad 11Mb/s więc wszystko zgodnie z umową więc palcem nie kiwną , potrzebna diagnostyka linii ADSL na routerze.
 • Level 5  
  To kolega jak tak się zna to niech mi powie jedną rzecz. Nieraz mam takie dni że mi wyciąga max 8Mb/s to co wtedy ? A i czy z przesyłaniem coś się da zrobić?
 • Level 5  
  Pedros050 wrote:
  No to nic ci nie poradzą, Czekać na światłowód od Orange.

  No narazie to jest u mnie na wsi jakiś nadajnik i narazie tylko mogę podłączyć radiowy internet. A za kilka lat ma być Światłowód i to wszystko ma dostawca z miasta mojego.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Czyli na razie nic nie zrobię ?
 • Level 43  
  Cieszyć się że jest te chociaż te 11Mb/s transferu. Lub popytać o sieci LTE 4G/5G jak tam z zasięgiem jest?
 • Level 5  
  Kolego jak się cieszyć? Nas w domu jest 7 osób gdy wszyscy na tel są to jest 4Mb/s noi czym się cieszyć? Telefon mam z sieci T-Mobile i LTE łapie mi tylko na poddaszu. Brat ma z orange to ma wszędzie LTE tylko np ma LTE ale pobieranie to tylko 2Mb/s, góra 6Mb/s to co to za LTE.
 • Level 43  
  Label303 wrote:
  Telefon mam z sieci T-Mobile i LTE łapie mi tylko na poddaszu. Brat ma z orange to ma wszędzie LTE tylko np ma LTE ale pobieranie to tylko 2Mb/s, góra 6Mb/s to co to za LTE.

  No to jest problem faktycznie.
 • Network and Internet specialist
  Bo z LTE to trzeba umieć korzystać, wybrać optymalnego operatora u siebie, zrobić testy wszystkich w swojej lokalizacji, dobrać odpowiednią ofertę, sprzęt do niej , zapewnić odpowiednie parametry sygnału z konkretnego BTS-a operatora korzystając z anteny zewnętrznej lub CPE LTE/5g i mozna mieć takie osiagi https://www.speedtest.net/my-result/a/7300676813
  Podstawowe pytanie to gdzie korzystasz z internetu , podaj lokalizację.
 • Network and Internet specialist
  Label303 wrote:
  Kolego jak się cieszyć?

  Problem jest taki, że wszyscy operatorzy, zabezpieczyli ewentualne roszczenia tym sławetnym już DO iluś tam - Ty masz internet DO 20Mb a nie 20Mb.
  Dodatkowo jest jeszcze to, i też ma takie zapisy chyba każdy stacjonarny operator - może być to inaczej zapisane, ale co do zasady to samo:
  Prędkość deklarowana – jest to prędkość transmisji danych Pakietów Taryfowych Usług Internetowych, stosowana w materiałach marketingowych Dostawcy usług.
  Prędkość deklarowana może także wynikać z nazwy pakietu (np. Internet światłowodowy do 1000Mb/s).
  Prędkość maksymalna – jest to prędkość transmisji danych możliwa do osiągnięcia przynajmniej raz w ciągu doby, wyznaczająca górną granicę prędkości osiąganej w wybranym Pakiecie Taryfowym Usługi Internetowej.
  Prędkość zwykle dostępna – jest to prędkość transmisji danych Pakietów Taryfowych Usług Internetowych, możliwa do uzyskania przez co najmniej 80% czasu trwania doby.
  Prędkość minimalna – najniższa prędkość transmisji danych w ramach Pakietów Taryfowych Usług Internetowych, jaką Dostawca usług podejmuje się
  dostarczyć Abonentowi zgodnie z umową.

  Ty masz net ADSL, a w tym przypadku kolosalne znaczenia ma jakość samej linii telefonicznej (jakość i trwałość samego przewodu telefonicznego w ziemi, od centrali do Twojego domu), czy nie jest on połatany, czy gdzieś nie jest wybebeszony po drodze itd.
  Zgadzam się z Kolegami wyżej - nic z tym nie zrobią, bo to koszty spore a zysk żaden.
 • Level 33  
  ...
  Label303 wrote:
  Nie to nie jest radiówka. To jest internet po kablu. Sąsiedzi mają też z innych sieci nie tylko z orange tak jak ja. Ale moim zdaniem to takie troszeczkę nie halo jest. Jeśli płacę za 20Mb/s to tyle powinienem mieć.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Ale mówiłem konsultantowi to oni to olewają mają to gdzieś.

  Przejrzyj umowę, a się doczytasz że płacisz za internet do 20Mb/s.
 • Level 5  
  matek451 wrote:
  Bo z LTE to trzeba umieć korzystać, wybrać optymalnego operatora u siebie, zrobić testy wszystkich w swojej lokalizacji

  Kolego każda sieć była i tylko h+ na poddaszu to i mi łapie LTE, ale normalnie to jest h+ więc nic się nie da zrobić gadałem już z kilkoma osobami
 • Network and Internet specialist
  Poradź się Pana Boga bo w kwestii LTE nie posiadasz potrzebnej wiedzy a na dodatek masz kiepskich doradców, miałeś podać lokalizację to w 5 minut dostałbyś fachową poradę na co możesz liczyć u siebie, jak wygląda infrastruktura operatorów mobilnych w twojej okolicy i jak wykonać potrzebne testy operatorów. Do tego potrzebna jest wiedza a nie gdybanie i upór, dla mnie to buka z masłem ale po co mnie słuchać. Rzeźb sobie na Neo z tym 10Mb/s z dramatem na UL, sam mam dostęp do takiego i mam go gdzieś, na mobilnym za grosze wykorzystuję TB danych za kilkanaście zł/m-c z prędkością 300/60Mb/s. Liczy się wiedza, znajomość ofert, sieci operatorów, stacji bazowych do dostęp do topowego sprzętu i LTE może zastąpić taką Neostradę. Przyślij swoich doradców tutaj, muszą się jeszcze dużo uczyć.
 • Level 5  
  Moja miejscowość to antoniów opoczyńskie

  Dodano po 11 [minuty]:

  I tak. Mój nadajnik jest w Kamieniu i tomaszówku. Znajomy mój mówi że jest w modrzewiu też i co mój telefon łapie nadajniki te co są dalej niż ten co bliżej. No to kolega taki obeznany to niech mi powie co trzeba zrobić.
 • Network and Internet specialist
  NetWorks ma w okolicy stacje bazowe Tomaszówek i Modrzew ale to golce only LTE800 nie warte uwagi, tylko ten w Kamieniu zapewnia dobre prędkości w agregacji LTE2600 +1800+800 dla Orange i T-mobile, aby z niej korystać potrzebny jest router LTE-A a przede wszystkim zewnętrzna antena kierunkowa. Z innych operatorów Play ma stację w Brzustowie z agregacją LTE2100+1800+800 a w Modrzewiu buduje kolejną. Trzeba zrobić testy tych operatorów na telefonie na zewnątrz i pokazać screeeny z aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl i speedtesty.
 • Level 5  
  Powiem tyle. Znajoma ma w play. I była u mnie w gościach i co h+ było. Plus również h+ było więc chyba praktycznie najpopularniejsze sieci były sprawdzane i wszędzie nie działa LTE. I chyba nie ma co dążyć tematu bo już kiedyś miałem temat założony w związku z LTE. I tam koledzy z elektrody powiedzieli że nic się nie zrobi.
 • Level 39  
  Label303 wrote:
  Powiem tyle. Znajoma ma w play. I była u mnie w gościach i co h+ było. ...


  Powiem tyle. A miała ta znajoma antenę kierunkową na zewnątrz czy siedziała z telefonem w domu?

  EOT.
 • Level 39  
  Ja mam podobną sytuację co autor.
  W umowie jest 20, w praktyce 6-7, jednocześnie w umowie jest 7 jako minimum.
  Zrobić z tym nie można nic. Kiedy piorun uszkodził linię, to z 10 zostało mi właśnie te 7.
  Jak tylko w testach im wyszło, że spełniają umowne minimum to olali temat, bo co to ich obchodzi, jak z umowy się wywiązują. Samą naprawę też wykonywali długo.

  Zostaje kombinowanie z LTE lub internetem satelitarnym (może któraś opcja kolegę zadowoli).
 • Level 5  
  A ja tu koledze powiem jak kolega ma do 20Mb/s to jak w praktyce poniżej 10 to niech kolega dzwoni do nich. Ja dziś będę dzwonił ponieważ co jakiś czas na 10s zapala mi się czerwona małpka że brak internetu

  Dodano po 1 [minuty]:

  I jak będą się zasłaniać że 7 minimum i jest dobrze to niech kolega powie że wcześniej miał 10, albo przeszło 10

  Dodano po 1 [minuty]:

  Powiem tyle. A miała ta znajoma antenę kierunkową na zewnątrz czy siedziała z telefonem w domu? [/quote]
  Miała w domu telefon. A niech mi kolega powie jaki to jest koszt tego wszystkiego żebym miał LTE?
 • Level 39  
  Label303 wrote:
  ....
  Miała w domu telefon. A niech mi kolega powie jaki to jest koszt tego wszystkiego żebym miał lte ?


  Trzeba poczytać co napisał Kolega matek451 i wykonać testy. Sprzęt i ofertę internetu LTE dobiera się do lokalizacji po wcześniejszych testach. Wtedy dopiero wyjdzie co kupić i u jakiego dostawcy (ile to będzie kosztowało).

  Być może (biorąc pod uwagę koleżankę z anteną w domu) nie będzie lekko dobrać sprzęt ale o tym wszystkim dowie się Kolega po testach.
 • Level 5  
  No to już zakładałem jeden temat związku z LTE pisałem tam wyżej że już jeden temat był zakładany robiłem testy wysyłałem screeny i koledzy z elektrody powiedzieli że koszt to w granicach 300-600zł i powiedzieli że się nie opłaca ja również tak uważam .

  Dodano po 3 [minuty]:

  Mam takie pytanie tutaj jeszcze. Mam internet od orange i mam 2 modemy. Ten drugi to u mnie w pokoju służy jako punkt dostępowy bo go tak ustawiłem. I mam takie coś już pół roku. Czasami na głównym ruterze wyskakuje mi czerwona małpka czyli brak internetu i tak 10 sekund nie mam internetu potem jest i to co jakiś czas się dzieje jeśli wyłączę drugi ruter również to samo się dzieje. Co to może być ?
 • Network and Internet specialist
  Label303 wrote:
  Czasami na głównym ruterze wyskakuje mi czerwona małpka czyli brak internetu i tak 10 sekund nie mam internetu potem jest i to co jakiś czas się dzieje jeśli wyłączę drugi ruter również to samo się dzieje. Co to może być ?

  Mogą być przerwy / zakłócenia w sygnale na linii telefonicznej, problem na centrali albo z twoim modemem.

  Trzeba było zacząć od początku od pokazania parametrów sygnałów ADSL z modemu. Interesujące są parametry typu "SNR Margin", "Errors", "Line Attenuation" / "Tłumienie linii" itp.


  A co do LTE - to "żywa" technologia i pół roku to może być szmat czasu i duże zmiany - zresztą zarówno na minus albo na plus.
 • Network and Internet specialist
  Jak się ma kartę z 30GB do T-mobile to trudno oczekiwać ze taki limit zastąpi nawet tą kiepską Neostradę, inwestowanie w sprzęt do takiej oferty mija się z celem. Nie oznacza to ze nie warto w ogóle korzystać tam z LTE ale do tego trzeba mieć duzy limit, np. 100GB w Play za darmo na pre-paidzie a starter kosztuje jedynie 3,50 zł. Ewentualnie abonament internetowy ze sprzetem od operatora. Ja korzystam z TB danych za mała kasę ale to oddzielny temat, zrób test Play u siebie na zewnatrz.
 • Level 38  
  matek451 wrote:
  NetWorks ma w okolicy stacje bazowe Tomaszówek i Modrzew ale to golce only LTE800 nie warte uwagi, tylko ten w Kamieniu zapewnia dobre prędkości w agregacji LTE2600 +1800+800 dla Orange i T-mobile,

  Móglbyś proszę podać, gdzie to sprawdzasz?