Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mio Pilot 15 - Firmware zastępczy

valentino46 02 May 2021 20:35 561 4
    valentino46
    Level 7  
    Witam. Mam problem z nawigacją Mio Pilot 15, mianowicie coś mnie podkusiło i wgrałem na mio firmware od innej nawigacji a dokładnie od Prestigio 5055. Flashowanie niby przebiegło pomyślnie, niestety po wyłączeniu nawigacji i próbie uruchomienia biały ekran i brak reakcji na dotyk. Próbowałem później jeszcze z innymi firmware ale zawsze biały ekran. Najlepiej jest po wgraniu firmware od modecom sx2 bo mam wtedy chociaż połączenie USB z komputerem. Czasami komputer widzi ją jako dysk FREEWAY SX2 a innym razem łączy się przez Centrum obsługi urządzeń z Windows Mobile ( nie wiem dlaczego komputer raz widzi ją jako pamieć masową a innym razem jako urządzenie z WindowsCE ) w każdym bądź razie połączenie USB jest.
    Czy wie ktoś gdzie mógłbym znaleźć jakiś firmware zastępczy który mógłby pasować do mio Pilot 15?
    Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś pomoc w przywróceniu nawigacji do życia.
    vaczak
    Level 22  
    Witam!
    To jest przetestowana pamięć ROM (ARM Cortex A7 800MHz, 128Mb, 4Gb), interfejs WinCe 480x272, non capacitive. Dane są zasadniczo takie same, jak w przypadku rodzaj Pilot, ale nie mogę brać odpowiedzialności za jego sukces. Instrukcja użytkowania w opakowaniu.

Usunąłem załącznik, ponieważ nie jest kompatybilny z Mio.
    Spoiler:
    Przede wszystkim i bardzo ważne:
    - w pełni naładuj urządzenie i podłącz je do ładowarki sieciowej (zabronione na PC !!)
    1. karta SD powinna być fabrycznie nowa lub jeśli masz stary system plików FAT32 i np. Być sformatowane w WinXp
    2. Skopiuj najpierw plik UPD do katalogu głównego pustej karty i ustaw go jako tylko do odczytu
    3. teraz skopiuj pliki EBOOT.nb0, LOGO.bmp, BAT.gif
    4. następnym pedikiem powinien być plik RTK.bin
    5. co zostało pominięte (10 szt.), Zaznacz to i skopiuj do w tym samym czasie
    6. Włożyć kartę do wyłączonego urządzenia i włączyć

Rozpoczyna się proces aktualizacji, ostatecznie uruchamia się ponownie i ładuje lub prosi o kalibrację.
    valentino46
    Level 7  
    Dzięki za fatygę ale niestety po wgraniu biały ekran.
    valentino46
    Level 7  
    Dzięki za pomoc. Obecnie musiałem wyjechać na kilka dni a nawigację zostawiłem w domu. Jak wrócę do domu to sprawdzę firmware które mi podałeś i dam znać czy pasują do mio. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Odezwę się jak sprawdzę.