Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus SX 215 - Udrażnianie sekcji głowicy. Jakie ciśnienie? Przepustowość

wojtek2004 02 May 2021 21:03 570 0
    wojtek2004
    Level 18  
    Witam. Udało mi się udrożnić w większym lub mniejszym stopniu głowicę. Najlepiej udrożnił się segment czarnego. Woda z strzykawki przeciska się swobodnie.
    Przepustowość jest duża ok 80%
    Jeżeli chodzi o kolory jest ciężej. Przepustowość mała ok 30% . W każdym bądź razie teraz, podłożona kartka pod głowicą jest czysta podczas czyszczenia, a w zasadzie każdy płyn czyszczący lub woda jest czysta. Więc typowymi metodami czyszczenia, osiągnąłem stan maksymalny.
    Niestety w domu nie mam np. denaturatu, izopropanolu. Tylko czysty aceton. Aceton zapewne zniszczył by głowice. Myślałem o mieszance kilkuprocentowej acetonu z wodą.
    Ale cały temat wrzucam na elektrodę, aby nie zniszczyć nieodwracalnie głowicy.
    Dodam, że chciałem głowice zdemontować i użyć myjki parowej lub odpowiedniej kąpieli głowicy. Ostatecznie zakupu nowej głowicy.
    Ale stanęło na nieinwazyjnej sztuce czyszczenia głowic płynem udrażniającym, na przemian z gorącą wodą strzykawka przez wężyk.

Czy z powyższych wiadomości można stwierdzić, że drukarka ma sprawnie działającą głowicę?

P.S

Czytałem na elektrodzie że:

strzykawka + wężyk + naciskanie na tłoczek = TRUP!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2288353.html#postingbox
    Jest taki problem, że nie mam napełnionych kartridży. Chciałem zakupić:
    Epson Stylus SX 215 - Udrażnianie sekcji głowicy. Jakie ciśnienie? Przepustowość
    lub

Ale to już po upewnieniu się, że drukarka sprawnie drukuje.
    Na razie mogę napełnić czarny. A kolorowe przelać z innych nowych do Brother-a...