Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Menu kontekstowe po wciśnięciu klawisza "N".

diego662 02 May 2021 22:28 210 5
    diego662
    Level 7  
    Jakiś czas temu kupiłem mysz Logitech M590 i klawiaturę Logitech K375S, zainstalowałem do tego oprogramowanie Logitech Options. Często klik LPM wyświetla menu kontekstowe (choć nie zawsze - nie wiem od czego to zależy). Dziwnym jest, że przy takim problemie w Chrome, czy Opera nie mogę nic wpisać w pasku adresu (bo wyświetla się menu, co uniemożliwia wprowadzenie tekstu), a w Firefox wszystko działa poprawnie.
    Innym problemem jest wyświetlanie menu kontekstowego po wciśnięciu klawisza “N” - najczęściej na klawiaturze w laptopie (wcześniej tego nie było). Również jest to nieregularne - taki problem występuje często, ale nie zawsze.
    Wiecie co może być tego przyczyną i jak to naprawić? Jak odpinam czujnik do klawiatury/myszy to sytuacja wraca do normy - czasami natychmiastowo, czasami po kilkunastu sekundach.
    Robiłem niedawno format systemu (Windows 10) i problem dalej występuje.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    beatamycha
    Level 19  
    Sprawdź, czy nie ma nowszej wersji oprogramowania.
    P.S Czy próbowałeś testować bez zainstalowanego dedykowanego oprogramowania? Czy wtedy też występuje ten sam problem?
    diego662
    Level 7  
    Sprawdziłem sterowniki - są aktualne, później je odinstalowałem, które po restarcie komputera zainstalowały się automatycznie. Odinstalowałem Logitech Options, ale niestety to nie pomogło.
    beatamycha
    Level 19  
    Czyli dobrze rozumiem, że nie ma znaczenia czy używasz klawiatury w laptopie, czy zewnętrznej? Problem jest taki sam na obu?
    diego662
    Level 7  
    beatamycha wrote:
    Czyli dobrze rozumiem, że nie ma znaczenia czy używasz klawiatury w laptopie, czy zewnętrznej? Problem jest taki sam na obu?

Problem z 'N' występuje tylko w klawiaturze laptopa, natomiast jeśli się on już dzieje to wtedy kiedy są podłączone urządzenia Logitech.
    Problem z LPM występuje i w myszy i w touchpadzie. Jak już się problem pojawi to też wtedy kiedy Logitech jest podłączony, ale występuje to czasami. W czasie trwania problemu oba klawisze myszy działają jako PPM - ale nie we wszystkich programach (np. w Firefox jest OK). Czyli problemy te mają miejsce kilka razy w ciągu dnia "tak nagle".

piotrkol7 wrote:
    Czy klawiatura nie ma innego układu znaków od "polskiej" klawiatury?
    Czy nie ustawia się inny układ znaków w Windowsie?

Mam ustawiony jedynie układ polski programisty.