Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Windows 7 64 bit - Brak dźwięku

jendrass_2011 02 May 2021 22:52 273 7
    jendrass_2011
    Level 9  
    Po kolei:
    LibreOffice ostatnio zwolnił i jakiś diabeł podkusił mnie do kliknięcia z menu kontekstowego opcji "Napraw".
    Jedynym efektem tej operacji było zniknięcie dźwięku.
    Przez chwilę myślałem, że to nie problem ale:
    - nie mam punktów przywracania systemu, nie wiem dlaczego (przez ostatnie parę lat nie były potrzebne)
    - odinstalowanie i zainstalowanie sterowników i programu Sound Blaster Recon3Di Control Panel nic nie dało.
    - wygląda jakby wszystko było dobrze: w menadżerze urządzeń karta dźwiękowa jest opisana jako urządzenie działające poprawnie, brak niezainstalowanych urządzeń, odpalenie np. Twitcha z dźwiękiem powoduje, że zielony pasek poziomu dźwięku przy ikonie głośnika systemowego pulsuje!
    A dźwięku w słuchawkach czy na AUX brak. Słuchawki podmieniłem, też nic.

Komputer:
    i5-4690K, 16 GB, płyta główna GIGABYTE g1.sniper-z97, NVidia GTX 1060 6GB, karta dźwiękowa Sound Blaster Recon3Di zintegrowana z płytą.
  • Helpful post
    a_jablon
    Level 25  
    Kolego, teoretycznie LibreOffice nie powinien mieć nic wspólnego ze sterownikiem dźwięku. Tyle mówi teoria...

Na początek spróbowałbym odwiedzić stronę GIGABYTE'a, z sekcji wsparcia pobrałbym oficjalny sterownik i dokonał próby odinstalowania obecnego sterownika dźwięku/ restartu / instalacji świeżego sterownika.

Swoją drogą: fajna ta płytka ;)
    jendrass_2011
    Level 9  
    To zrobiłem na początku. Nie zadziałało.
    Sprawdziłem też - mam włączoną ochronę systemu dla dysku C - a punktów przywracania nie mam :(
  • Helpful post
    a_jablon
    Level 25  
    Mówiąc o punktach przywracania: rozumiem że sprawdziłeś:
    Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Ochrona systemu -> Dla dysku C (włączona) ?

Co widzisz w "System Volume Information"? Tam powinny siedzieć punkty przywracania... Zwracam tylko uwagę na kwestię przejęcia uprawnień (inaczej będzie zawsze pusty): https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6389680#6389680
    Możliwe, że pochrzanione zostały prawa dostępu / dziedziczenie i dlatego albo ich nie widać albo nie wykonują się (nie mają prawa się zapisać)
    jendrass_2011
    Level 9  
    a_jablon wrote:
    Mówiąc o punktach przywracania: rozumiem że sprawdziłeś:
    Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Ochrona systemu -> Dla dysku C (włączona) ?

Co widzisz w "System Volume Information"? Tam powinny siedzieć punkty przywracania... Zwracam tylko uwagę na kwestię przejęcia uprawnień (inaczej będzie zawsze pusty): https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6389680#6389680
    Możliwe, że pochrzanione zostały prawa dostępu / dziedziczenie i dlatego albo ich nie widać albo nie wykonują się (nie mają prawa się zapisać)

Windows 7 64 bit - Brak dźwięku

Co widzisz w "System Volume Information"? Nic. 0 bajtów.
    Ale jak postanowiłem utworzyć punkt przywracania ręcznie to się utworzył bez problemu.

ZMIANA:
    Mam dźwięk jak podepnę słuchawki do gniazda tylnych głośników i wybiorę "Stereo 5.1" - wówczas podczas testowania tylnych głośników mam dźwięk.

Bardzo nie chciałbym reinstalować widy...
  • Helpful post
    a_jablon
    Level 25  
    Kolego, żebym dobrze Cię zrozumiał:
    - cały czas testujemy TYLNE gniazdo minijack?

- dotychczas wpięte były głośniki na ustawieniu "STEREO"?

- po wpięciu słuchawek w "STEREO" jest cisza?

- po zmianie formatu dźwięku ze "STEREO" na "5.1" dźwięk pojawia się?

Sprawa może być banalna: w niektórych płytach w momencie podłączenia wtyczki minijack pojawia się zapytanie "co podłączono" z opcją wyboru. Nigdy nie miałem tak zajefajnej płyty ;) i nie znam jej kodeka audio ale może trzeba wypiąć wszystko z gniazd audio, podłaczyć słuchawki w jedno gniazdo na włączonym kompie i wskazać, że to ma być audio out? Ewentualnie istnieje opcja wyłączenia wykrywania gniazda i zdefiniowania na sztywno czym ono ma być...

Jeszcze w kwestii punktów przywracania: wspominasz, że ręcznie utworzyłeś taki punkt z sukcesem. Czy utworzony przez Ciebie punkt jest widoczny przy próbie przywracania?
    jendrass_2011
    Level 9  
    Problem rozwiązał się sam.
    Komputer się "wyspał" i dźwięk "wrócił".
    Najgorsze, że nie wiem dlaczego.
    Wczoraj, po ostatnim resecie, dźwięku nie było, a dzisiaj jest.
    Co do punktu przywracania - punkty przywracania utworzone ręcznie (wczorajszy i dzisiejszy) są widoczne.
    Bardzo dziękuję kolegom za pomoc.

Windows 7 64 bit - Brak dźwięku

Żeby uporządkować temat (w zasadzie powinienem od tego zacząć):
    W wersji początkowej słuchawki były podpięte do Headphone/Speaker Out, a go gniazda Front Speaker Out wieża audio (poprzez kabel do AUX) - czyli w skrócie głośniki.
    Jak się popsuło, słychać cokolwiek było kiedy słuchawki były wpięte do Rear Speaker Out a model dźwięku przestawiony na 5.1.
    Jeśli model dźwięku był ustawiony na "Stereo" w żadnym gnieździe nie było nic słychać.
    jendrass_2011
    Level 9  
    Temat zamykam, ponieważ jak napisałem w ostatniej wypowiedzi problem zniknął.
    Nie znana jest natomiast przyczyna powstania problemu.