Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 40pfl8007k/12 jak sprawdzić historię tv

02 May 2021 23:15 339 15
  • Level 6  
    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć jak można sprawdzić historię tv Philips 40pfl8007k/12.
    Chodzi mi o jego historię napraw, na przykład kiedy i czy była wymieniana matryca, plyta czy zasilacz?
    Jest to możliwe za pomocą specjalnego oprogramowania na pendrive albo w podobny sposób?
    Pytam bo mam okazję kupić, ale nie chciał bym takiego zbyt mocno zużytego.
    Ilość godzin wiem jak sprawdzić, ma przejechanie 9k H to dużo?
    Ile godzin dziennie, jest średnia ilością godzin dziennie?
  • TermopastyTermopasty
  • Level 33  
    Średnio TV teraz (oczywiście w zależności od użytkownika) pracuje około 10 - 12 godzin na dobę - to wartości bardzo przybliżone, u jednego użytkownika może
    to być 3 - 4, u drugiego może być i 15 godzin na dobę. Jaka jest cena za ten telewizor.
  • Level 6  
    Aha.
    Rozumie że stan czuwania do czasu pracy się nie liczy?

Za ten 600zl

Widziałem większy ten sam model tylko 46" na olx za 470zl, ale za daleko odemnie.
  • TermopastyTermopasty
  • Helpful post
    Level 33  
    Sunlight18 wrote:
    Rozumie że stan czuwania do czasu pracy się nie liczy?
    Nie liczy się.
  • Level 6  
    Ok a co z tą historia?
    Jest taka możliwość?
    Lub ktoś coś słyszał?
  • Helpful post
    Level 23  
    Tak słyszał. Poszukaj kodów serwisowych do swojego tv . Zwykle serwis ma specjalny pilot i robi się to naciśnięciem. Szczegółowe kody masz tylko po otwarciu tv ale tobie wystarcza te zwykle. Bo można odczytać przynajmniej godziny.

Z nie każdego pilota da się też uruchomić , ja używam programowalnego mającego więcej przycisków niż pilot tv. Pozostaje tylko trafić w odpowiedni typ tv programując pilot potem tylko wcisnąć sekwencje klawiszy.
  • Level 6  
    Godziny mam sprawdzone.

Po takim sprawdzeniu po otwarciu tv, da się sprawdzić czy np płyta główna nie była naprawiana? , chodzi o zimne luty.
    Bo czytałem że w philipsach często takie coś występuje.
  • Level 23  
    To już twój problem czy potrafisz to stwierdzić po rozkręceniu.

Moim zdaniem takie pedantyczne podchodzenie do starego tv to bezsens. Tym bardziej że nie masz o tym pojęcia co sprawdzać i gdzie szukać. Zresztą co ma dać takie pedantyczne grzebanie w flakach?
    Albo kupujesz jak cena atrakcyjna albo nie.

Jak już kupiłeś to mało ważne co zrobisz , jest twój i jak będzie dalej działał to się dowiesz .
    Zresztą jak wyobrażasz sobie zadać zwrotu czy mieć pretensje do poprzedniego właściciela tv który rozkręcałeś i grzebałeś w nim.
  • Level 6  
    W sumie to nie wiem jak bym to reklamował.

Ale jeśli wiem jaką mają wadę.
    I zapytam się sprzedającego czy płyta główna nie była naprawiana, pod kątem zimnych lutow.
    A on powie że napewno nic, nie robione.
    A ja rozkręce tv sprawdzę i jak się okaże że nie wiem, np topnik jest dookoła procesora to przyjemniej będzie wiedzieć że kłamał ;)
    Przynajmniej opinie mu negatywną wystawie na olx :D
  • Level 20  
    A jeżeli sprzedający taki kupił?To też jego wina?Jak boisz się że coś będzie robione to kup nowe i tyle.Swojego czasu kupiłem telewizor z uszkodzonym podświetleniem, po diagnozie w serwisie... tv miał ukruszona matryce pod ramka, czyja wina według Ciebie?
  • Level 23  
    Od używanych rzeczy żadne prawo nie zobowiązuje do zwrotów. Nawet sądownie w wypadku udowodnienia wad ukrytych nie jesteś w stanie cokolwiek zdziałać pewnie nie ponosząc kosztów wyższych niż wartość.

Zresztą jest coś takiego jak rękojmia przy zakupie i kompletnie nie masz prawa w tym okresie ruszyć cokolwiek co ingeruje w TV np. rozkręcić TV, inaczej ja tracisz automatycznie ze swojej winy.
  • Level 6  
    Panie mietek654 tutaj według mnie to pana niedopatrzenie lub nie sprawdzenie tv przed zakupem.
    Bo tv z uszkodzonym podświetleniem, można sprawdzić czy jest jaki kolwiek obraz w bardzo prosty sposób.
    Z resztą tv z uszkodzoną w jakikolwiek sposób matrycą, nie wpływa na pracę elektroniki, płyta, zasilacz napewno będą dobre, ewentualnie logika może polecieć. Ale podświetlenie napewno będzie działać. I w tym przypadku pewnie tak było. Chyba że to jakiś wyjątek.
  • Level 20  
    Obraz był matryca działała, to że tv można sprawdzić to ja o tym doskonale wiem.To ukruszenie o dziwno nie wpływało w żaden sposób na prace matrycy...Mimo to przecież to już nie jest matryca z fabryki...Tak samo będzie z innymi działającymi podzespołami jak działają to nie ważne czy było naprawiane i kiedy.Telewizor działa to się liczy.Ma Pan rację że wina jest moja.Bo zgodziłem się na kupno uszkodzonego tv za okazyjna cenę.Tak samo Pan nie może lub nie powinien wymagać by używany tv (kupiony na pewno po dużo niższej cenie niż nowy ) nosił cechy nowego fabrycznego produktu.Krótko i na temat chce Pan nowy produkt to zapłać za nowy.Chciałbyś Pan żeby odesłał ktoś Panu rozbierany tv?Czasami przy odpinaniu taśm można coś uszkodzić i co wtedy?
  • Level 23  
    Wracając do głównego tematu to i tak kupuje TV który nie ma widocznych zewnętrznych śladów uszkodzeń.
    Na pewno czas działania na poziomie większym niż 10-15 tyś godzin.
    Do tego na dzień dzisiejszy tuner TV naziemnej nie będzie działał z nowym systemem, to jest więcej niż pewne.

Ten model był z trochę wyższej klasy i dość drogi jak na nowość prawie 10 lat temu ok 4-5 tyś. Za 600 zł to warto go brać nawet jako monitor do podłączenia dekodera czy odtwarzania filmów które i tak ledwo by na nim działały.
  • Level 27  
    RobeMek wrote:
    Do tego na dzień dzisiejszy tuner TV naziemnej nie będzie działał .

Na dzień dzisiejszy tuner działa, obsługuje DVB-T MPEG4.
  • Level 23  
    maksar wrote:
    RobeMek wrote:
    Do tego na dzień dzisiejszy tuner TV naziemnej nie będzie działał .

Na dzień dzisiejszy tuner działa, obsługuje DVB-T MPEG4.

Jak już cytujesz to się naucz cytować w całości a nie twórz czego czego nigdy nie napisałem. Zgubiłeś chyba część wypowiedzi i zrobiłeś z tego pełne zdanie a to manipulacja.