Linka 2009 napisał: Nie ma tam żadnej głowicy jest tylko mufa calowa i to wszystko.
To jest prawdopodobnie przyczyna. Rura powinna być zakończona dowolną "głowicą" powodującą, że wypłukiwany otwór ma większą średnicę niż rura. Dodatkowo, do wody używanej do płukania, powinien być zastosowany bentonit. Wtedy nie dojdzie do zakleszczenia rury. Prostszym rozwiązaniem jest płukanie w rurze osłonowej. W przypadku kolegi trzy rurki PCV fi50 i nie ma problemu.
Też robiłem studnię, inną metodą ale też miewałem problemy. Na pewnym etapie musiałem wyciągnąć rurę PCV fi 75, którą jak głupi wbijałem zamiast robić wszystko by w miarę swobodnie zagłębiać ją w otworze minimalnie większym. 8 metrów rury, która nie chciała drgnąć, wyrwałem używając dźwigni jak Archimedes. Ze stalową rurą nie ma obaw, że nie da się.