Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood DMX8020DABS - Sterowanie z kierownicy i fabryczna kamera cofania Honda H

micharrrt 03 May 2021 13:22 321 1
    micharrrt
    Level 2  
    Dzień dobry. Zakupiłem aftermarketowe radio Kenwooda DMX8020DABS na podmianę fabrycznego w Hondzie H-RV. Do zestawu musiałem dokupić trochę akcesoriów. Z dwoma mam problem, chodzi o adapter sterowania z kierownicy i brak reakcji z fabrycznej kamery cofania na wrzucenie biegu wstecznego.
    Adapter sterowania z kierownicy to Connects2 CTSHO008.2:
    Kenwood DMX8020DABS - Sterowanie z kierownicy i fabryczna kamera cofania Honda H
    Do adaptera sterowania z kierownicy dokupiłem uniwersalny przewód do Kenwooda:
    Po podłączeniu w odpowiedniej kolejności wszystkiego (czyli najpierw brązowy przewód z uniwersalnego kabla do wiązki z radia oznaczonej steering wheeel, następnie wtyczka z tym kablem do adaptera sterownia, dalej wtyczka do wiązki z auta) radio wykrywa adapter, bo w opcjach funkcja sterowania z kierownicy jest odblokowana. Podczas próby skonfigurowania przycisków z kierownicy pojawia się problem. Przy wciśnięciu i trzymaniu przez 2 sek. przycisku nic się nie dzieje i nie można wybrać odpowiedniej funkcji dla konkretnego przycisku. Można tylko zakończyć "naukę", ale to nic nie daje, bo żaden przycisk nie został skonfigurowany. Czy spotkał się może ktoś z podobną sytuacją?
    W internecie znalazłem taki uniwersalny kabel do podłączenia tego adaptera:
    , ale z instrukcji do niego wynika, że przy radiach Kenwooda i tak używa się tylko brązowego przewodu "key 1" bez podłączania tego jacka, który jest na tym kablu. Ale zastanawia mnie czy jednak w tym radiu to nie jest konieczne bo jest w nim wejście na jack "REMOTE IN".

Drugi problem.
    Adapter do fabrycznej kamery cofania to CAM-HD 1-RT:
    Po podłączeniu adaptera do fabrycznej kamery cofania (fioletowy kabel z oznaczeniem "REVERSE SIGNAL" łączę z fioletowa-białym przewodem z wiązki radia "REVERSE", kabel "Ground" z adaptera łącze z "PRK SW" z wiązki radia i przykręcam do nadwozia we wnęce.
    Kamera działa przy wciśnięciu CAM na panelu radia, ale zupełnie nie reaguje na wrzucenie biegu wstecznego. Czy muszę jeszcze poszukać sygnału wstecznego z lampy tylnej ?

Z car audio w sumie walczę pierwszy raz w życiu,, wszelkich informacji szukam w internecie, ale na ten moment skończyły mi się pomysły. Z góry dziękuję więc za wszelką pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Computer Controls