Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onkyo TX-8270B - jaka alternatywa?

kujacik 03 May 2021 14:12 603 9
 • #1
  kujacik
  Level 9  
  Witam,
  Jakieś dwa lata temu rozglądałem się za zestawem stereo do salonu z przeznaczeniem do oglądania filmów na projektorze oraz słuchania muzyki, no i wówczas najlepszym wyborem wydawał się Onkyo TX-8270B. Miał wszystko co jest w moich wymaganiach (HDMI, WiFi, dwa kanały) no i przez wszystkich był chwalony. Niestety wychodzi na to, że nie jest on już dostępny. Jaka jest teraz alternatywa dla niego? Z moich poszukiwań wychodzi, że w podobnej półce cenowej (do 3000) są tylko dwie opcje Pioneer SX-S30DAB 2.0 oraz Onkyo TXL20B 2.0, ale w obu przypadkach opinie są już zdecydowanie gorsze.
  Co się stało z modelem TX-8270? Co obecnie wybrać w jego miejsce? Zależy mi na tym HDMI, bo mam kilka urządzeń, z których korzystam jako źródła (xBox, miBox, komputer). Dodam, że nie zależy mi na robieniu kina domowego z pięcioma kanałami.
  pozdrawiam
  Sebastian
 • #2
  Dziarski Hank
  Level 33  
  W którychś modelach Onkyo nagminnie uszkadzał się moduł DSP (czy podobnie). Zorientuj się, żebyś nie wdepnął na minę.
 • #3
  sunrise84
  Level 42  
  kujacik wrote:
  Zależy mi na tym HDMI, bo mam kilka urządzeń, z których korzystam jako źródła (xBox, miBox, komputer). Dodam, że nie zależy mi na robieniu kina domowego z pięcioma kanałami

  Więc chcesz pogodzić amplituner typowo kinowy z odtwarzaniem w stereo.
  Mam na myśli wejścia HDMI.
  Albo albo niestety.
  Pierw pomyśl ile masz tych urządzeń lecz problem zostaje rozwiązany już na początku:
  kujacik wrote:
  do oglądania filmów na projektorze

  Który posiada jedno może dwa WEJŚCIA HDMI...
  O ile temat sygnału audio można załatwić po wejściu optycznym/coaxialnym to sygnały video niestety muszą gdzieś być "mixowane" więc najlepiej robić to w amplitunerze w przypadku posiadania ograniczonej ilości wejśc jak w projektorze.
 • #4
  Borutka
  Level 29  
  sunrise84 wrote:

  Więc chcesz pogodzić amplituner typowo kinowy z odtwarzaniem w stereo.
  Mam na myśli wejścia HDMI.

  Używałem HDMI do słuchania z laptopa. Teraz korzystam z BT z APTX HD i też jest OK.
  Jeśli chodzi o amplituner, to jest jeszcze Onkyo TX8390 i Denon Dra800. Jeśli chodzi o moduły hdmi w Onkyo, to jest lub była to masowa padlina od 2008 roku. Przerabiałem to na własnej skórze. I wymieniane na gwarancji w serwisach rzekomo poprawione moduły, również padały. A ponieważ usterka wychodzi po jakimś czasie, to nie wiadomo jak z nowymi egzemplarzami.
 • #5
  kujacik
  Level 9  
  Tak, właśnie Denona DRA-800H znalazłem i wygląda, że ma dość dobre opinie. A do tego jest dostępny.

  Tylko z czym by to połączyć? Chciałbym się zmieścić w 5000. Powyższy amplituner występuje często w zestawach z kolumnami Wilson Six albo Wilson Raptor 7. Jeśli chodzi o oczekiwaną charakterystykę, to raczej zależałoby nam na spokojnym brzmieniu, mało basów.

  pozdrawiam
  Sebastian
 • #6
  Borutka
  Level 29  
  Denon ma miękkie, ale mocno rozciągnięte soprany, przyjemną średnicę i gumowaty mało selektywny bas. Ogólnie w moim odczuciu brzmienie ciepłe, ale mało ekspansywne i niewciągające, takie w sam raz do sypialni. Myślę, że do ożywienia pasowałyby jakieś ostre kolumny typu Yamaha, Klipsch czy niektóre Dali. Te marketowe Wilsony to w mojej ocenie takie wypełniacze zestawów, co by można było klientowi puścić niewiele drożej niż sam amplituner. Nowe większe kolumny za 2000-2500zł to raczej ciężki temat... lepiej używki.
 • #7
  PromatAudio
  Level 18  
  Onkyo wróci po wakacjach. Aktualnie po za Denonem nic nie ma na rynku. Padające hdmi to już odległa historia, od ładnych paru lat nie ma żadnych problemów.
 • #8
  kujacik
  Level 9  
  O, to super, skoro po wakacjach będzie większy wybór to chyba poczekam. A wróci z tymi samymi modelami czy nowymi?
  pozdrawiam
  Sebastian
 • #9
  PromatAudio
  Level 18  
  Info na dziś jest takie że te same. Tylko do kina domowego będą nowe.