Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Manta 32LHN48L - Telewizor pokazuje co chwile BRAK SYGNAŁU

Jaznbu 03 May 2021 21:26 582 5
    Jaznbu
    Level 6  
    Witam. Problem jest tego typu że po włączeniu telewizora wyświetla się informacja BRAK SYGNAŁU. Nieraz po 5-10 minutach program nagle się pokazuje. Gdy przełączę tv na inny program i od razu wrócę do poprzedniego programu sytuacja się powtarza i ponownie pokazuje brak sygnału. I tak z większością programów. Wyjątkiem jest tvp1, tvp2, tvp kraków. Z tymi programami niema problemu. Kiedyś było normalnie, a od miesiąca jest taka sytuacja i zaczyna mnie to wkurzać, bo chcąc np oglądnąć FAKTY na Tvnie muszę włączyć tv o 18.50 i też niema pewności, że do godziny 19 złapie sygnał. Ciekawe jest właśnie to że gdy już program się pojawi i przełączę kanał na np. Polsat i od razu wrócę na Tvn to znowu jest BRAK SYGNAŁU. Proszę o pomoc co mogło się stać i ile ew. może kosztować naprawa, bo nie wiem czy będzie to opłacalne. Dzięki za ew. pomoc. Pozdrawiam.
    klamocik
    Level 31  
    Kolego, twoja instalacja jest na granicy zasięgu, więc nawet słońce zmieni ci wielkość sygnału, sprawdź antenę, kable, zasilacz jeśli jest, tylko tak znajdziesz winowajcę.
    Jaznbu
    Level 6  
    Antena jest bez zasilacza. A jak to sprawdzić? Bo de facto jak czasami otworze okno i poruszam delikatnie anteną to obraz się pojawia i gdy znowu przełączę program i wrócę do poprzedniego to jest to samo, czyli brak sygnału, ale dlaczego tak się dzieje? Antena za słaba czy co?
    maksar
    Level 31  
    Jaznbu wrote:
    A jak to sprawdzić? Bo de facto jak czasami otworze okno i poruszam delikatnie anteną to obraz sie pojawia

Wezwać speca, albo ruszać anteną. :D
    Jaznbu
    Level 6  
    Dzięki za rade, ale raczej chodzi mi o to jak samemu rozwiązać problem tj. czy trzeba kupić mocniejszą antenę, czy może jakiś reset do ustawień fabrycznych tv? Wolałbym uniknąć wzywania speca, bo zawsze to parę złotych człowiek zaoszczędzi, no, ale jak już niema rady to będę musiał wezwać.
    maksar
    Level 31  
    Jaznbu wrote:
    Wolałbym uniknąć wzywania speca bo zawsze to parę złotych człowiek zaoszczędzi

Na początek poprawić połączenia.
    Zdjęcie anteny.
    Lokalizacja.