Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

InsydeH20 Rev. 3.7 - Większość opcji BIOSu jest zablokowana, w tym Secure Boot

04 May 2021 12:13 132 3
  • Level 5  
    Witam. Bios InsydeH20 Rev. 3.7 w laptopie Toshiba Satellite C885 posiada zablokowane opcje min. Secure Boot przez co nie mogę już włączyć systemu przez USB, nie mogę także zmienić bardziej zaawansowanych opcji.
    Opcje te się po prostu nie wyświetlają, nie pomógł reset ustawień biosu (on zresetowal wszystkie opcje w tym secure boot, wcześniej uruchamialem specjalne narzędzie na pendrive i uruchamialem przez nie Kornel Linuxa ale było to dosyć czasochłonne). Nie pomaga ustawienie haseł. Opcje do dodania nowego miejsca bootowania się nie pokazują. Wiem że to są się jakoś zmienić ponieważ robiłem to na tym samym laptopie rok temu, metodą prób i błędów lecz wtedy te opcje się pokazywały, nie były zablokowane. Czy może ktoś miał podobny problem i zechce się podzielić rozwiązaniem? :D

Dodano po 11 [minuty]:

Wracam po chwili, testowałem jeszcze raz różne konfiguracje usb i okazało się ze nie mogę bootowac systemu tylko z portu USB 3.0 - nie czyta podłączonego tam pendrive, inne urządzenia takie jak klawiatura działają bez problemu. Więc tutaj wina tylko i wyłącznie ustawień biosu.
  • Level 5  
    Tylko właśnie nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej aktualizacji, dodam że wszędzie widzę aktualizacje tylko pod Windowsa :/
  • Computers FAQ editor
    Majonez.exe wrote:

Wracam po chwili, testowałem jeszcze raz różne konfiguracje usb i okazało się ze nie mogę bootowac systemu tylko z portu USB 3.0 - nie czyta podłączonego tam pendrive, inne urządzenia takie jak klawiatura działają bez problemu. Więc tutaj wina tylko i wyłącznie ustawień biosu.

Błędne rozumowanie, nie musi być to problem ustawień, tylko np uszkodzenia linii danych na płycie/w pendrive.