Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oszustwo, polecenie zapłaty SMS PGE

Mraczka 04 May 2021 12:33 444 4
    Mraczka
    Level 4  
    Proszę o poradę ponieważ nie potrafię znaleźć odpowiedzi w wujku google, a mianowicie:
    Odebrałem dzisiaj (04.05.2021r.) sms z nr 515-703-165 o treści: PGE: ..... prosimy o uregulowanie należności. Zapłać teraz na:
    https:/cli.co/Pge-platnosc-ZFJYYTLN

Na nieszczęście ok tydzień temu otrzymałem fakturę z PGE z terminem płatności 04.05.2021r., której faktycznie nie opłaciłem.

Z tego wszystkiego wszedłem w ten link, a tam informacja o zaległości 3,46 PLN i przycisk z odesłaniem do płatności. Z racji tego, że moja faktura wynosiła nieco ponad 250 PLN stwierdziłem, że to oszustwo i nie klikałem opcji płatności.

Pytanie do Was - mędrców i mentorów - ponieważ jestem strasznym lajkonikiem w tej materii czy już wejście na wyżej podaną stronę mogło "zhakować" moje dane na tel.? Czy może zechcecie mnie uspokoić, że skoro nie kliknąłem w odsyłacz to nie mam czego się obawiać?

Proszę o informację i z góry dzięki.
  • Computer ControlsComputer Controls
    Gienek
    Level 36  
    Raczej nie. Oni tylko czekali aż tyko przejdziesz do płatności, a wtedy by już mieli Twoje dane i by konto Twoje "zostało wyczyszczone". Na przyszłość, to nawet nie otwieraj takiego SMS, bo żadna firma nie powiadamia klientów w ten sposób. Może wysłać tylko przypomnienie o czekającej płatności, ale bez podawania jakichkolwiek linków.
  • Computer ControlsComputer Controls
    sq9fmc
    Level 27  
    Niektórzy w Śląskiem tez otrzymali takie SMS a tutaj OSD to Tauron więc straszne pudło.
    Mraczka
    Level 4  
    Panie i Panowie zamykam temat. Pieniądze z konta nie zniknęły także kamień z serca. Faktycznie uratowało mnie to, że nie kliknąłem w odsyłacz do płatności.
    Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
    Niko72
    Level 26  
    Mraczka wrote:
    Pytanie do Was - mędrców i mentorów - ponieważ jestem strasznym lajkonikiem w tej materii czy już wejście na wyżej podaną stronę mogło "zhakować" moje dane na tel.? Czy może zechcecie mnie uspokoić, że skoro nie kliknąłem w odsyłacz to nie mam czego się obawiać?

W wolnych chwilach możesz poczytać w tym linku o tego rodzaju oszustwach.