Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prodigy - na początek, czy warto? Kilka pytań...

24 Paź 2005 13:45 1790 11

• Poziom 26  
    Witam. Mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu. Niestety chwilowo muszę korzystać z neta na impulsy przez modem :( nie mam więc zbytnio czasu aby poszukać interesujących mnie informacji - dlatego liczę na waszą pomoc. Otóż mam okazję(?) kupić od znajomego ten sprzęt za ok. 200zł. Oczywiście cały komplet, taki jak na gsmcenter, zresztą właśnie tam był on kupowany. Czy na dzień dzisiejszy opłaca się za taką cenę go kupić? Dodam, że jeszcze nie miałem do czynienia z żadnym boxem, ten byłby akurat moim pierwszym, dotychczas wiadomo, robiło się to co tanie i stare (DCT3, sony, siemensy, eryki). Jednak trzeba się rozwijać i zainwestować trochę w sprzęt. Mam w związku z tym kilka pytań:
    -czy sprzęt jest dalej rozwijany (można wgrywać do urządzenia nowe hexy celem powiększenia możliwości, czy wystarczy zmiana software na kompie, jakieś opłaty za update)?
    -czy obsługuje nowe Nokie, które wychodzą na rynek, czy tylko te które już były w momencie jego produkcji?
    -jak ma się sprawa z supportem, czy po zakończeniu dostępu do serwera (chyba 12 m-cy był bezpłatny) wpływa to jakoś na funkcjonalność urządzenia (np. blokuje jakieś funkcje czy coś), ile ewentualnie kosztuje dostęp do serwera i czy warto, nie będzie problemów z przeniesieniem własności od znajomego na mnie (nie wiem co jest potrzebne, żeby mnie identyfikowali jako prawdziwego właściciela, żebym mógł wykonywać ewentualne updaty itp)?
    -czy za tą cenę możecie zaproponować coś lepszego, zaznaczam że jest to raczej na początek, żeby się obyć z nowszymi telefonami.
    Wyraźcie też swoje opinie, jak wam się na nim pracuje (albo pracowało bo jest to trochę stary sprzęt), czy nie ma z nim problemów, czy uwalił jakiegoś fona na amen (albo tak że trzeba było czegoś innego używać aby go postawić). Aha, nie odsyłajcie mnie też do Techtronica - ja już dawno na niego nie wchodzę, konto już nieaktywne, zresztą niejedna osoba na pewno porzuciła to forum, każdy zainteresowany wie dlaczego...
  • Poziom 25  
    sluchaj jezeli dolozysz 200zl (razem 400) to na allegro kupisz tornado albo twistera a to jest o wiele lepsze rozwiazanie od prodigy wiec zastanow sie nad tym :)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Z tego co wiem o tym boxie to:
    Support nie istnieje jako taki, Jakis gosc klepie do boxa update`y o nazwie Prodigy Plus (z reszta calkiem udanie).
    Ostatni Hex jaki wyszedl do tego boxa to v2.41 jest dostepny bodajze na id2.cz w zwiazku z czym updaty do boxa tylko softwarowe.
    Poprzez prodigy plus obsluguje prawie wszystkie nokie oprócz BB5 ale te i tak malo co obsluguje i sa dosyc rzadkie jeszcze.
    Odnosnie supportu nie korzystelem, ale przez cos kolo roku serwer ftp byl martwy a teraz podobno znowu zaczal dzialac.

Mowiac szczerze box to zapewne klon. A support to zapewne support oferowany przez gsmcenter a nie prodigy...

Ja posiadam taki boxik tylko, ze zmajstrowany wlasnorecznie (ok 80zl bez konowek) wiec jesli box posiada przynajmniej 8 koncowek do roznych tel to sie oplaca (liczac ze na allegro 1 koncowka stoi 15zl)

pozdrawiam
    halinka1125
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ja uwazam, ze prodigy jest dobre nie tylko na poczatek ;) to calkiem powazny sprzet niestety czesto niedoceniany...
  • Poziom 29  
    ja również chwale sobie prodigy.Mam tornado i prodigy i powiem że prodigy jako urządzonko samo w sobie nieugina się przed tornadem, nawet potrafi zrobić fony ktore ubije lub niechce ruszyć tornado

• Poziom 26  
    No więc kupiłem za 200zł ten zestawik - Prodigy, 19 kabli, 9 płyt z softem, kabel USB, jeszcze jakiś poradnik serwisanta na płycie dostałem :) też myślałem o zrobieniu tego sprzętu, elektronika to mój konik od ładnych 10 lat, ale 19 kabli to już niezła ilość jak na taką cenę... Dzięki wszystkim za zainteresowanie, jeszcze będę musiał poszukać najnowszego oprogramowania.
  • Poziom 28  
    tomsyty napisał:
    No więc kupiłem za 200zł ten zestawik - Prodigy, 19 kabli, 9 płyt z softem, kabel USB, jeszcze jakiś poradnik serwisanta na płycie dostałem :) też myślałem o zrobieniu tego sprzętu, elektronika to mój konik od ładnych 10 lat, ale 19 kabli to już niezła ilość jak na taką cenę... Dzięki wszystkim za zainteresowanie, jeszcze będę musiał poszukać najnowszego oprogramowania.

Na dniach wrzuce na simplegsm.info MEGA PACZKE NAJNOWSZEGO SOFTU :) Do prodigy :) Takze sie nie martw :] bedzie w czym wybierac ;] same perelki
  • Poziom 33  
    prodigy jest super.
    juz z rok pracuje na wlasnej produkcji i jestem bardzo zadowolony. na wiele ciekawych funkcji.
    np ustawienie kontrastu (przydatn przy chinskich lcd) , mozliwosc zrobienia backupa rpl'a i inne.
    mam tez griffina 2.0895 ale i tak uzywam prodigy

• Poziom 26  
    Dobra, zmianę firmware mam już za sobą. Dla osób które będą też chciały je zmienić kilka wskazówek. Korzystałem z programatora JTZ (to samo co JDM, ale ten podany na id2.cz ma numerację końcówek chyba na starego, dużego COMa a ten ma na DB-9 czyli zwykły znany wszystkim COM). Schemat jest tutaj: http://f5jtz.club.fr/pjacquet/jtzprggb.htm oprogramowanie i firmware to samo co na id2.cz, czyli IcProg 1.05 (fajny programik, może wreszcie rozszerzę swoje horyzonty na PICe, a nie tylko AVR do znudzenia...) - tym wgramy plik "prodigy_241_5017_m.hex" z archiwum "prodigy_241_tested". EEPROMa nie trzeba zmieniać, zresztą jak sprawdzałem ten w moim urządzeniu jest ten sam co załączony na id2.cz. Jak ktoś buduje od nowa to wiadomo, musi wgrać EEPROMa, wtedy z pomocą przyjdzie programator PonnyProg i program o tej samej nazwie (też fajny). Jedyną modyfikacją jaką musiałem wykonać w budowanym programatorze JTZ, było podciągnięcie końcówki MCLR do VDD przez rezystor 10k i podłączenie zewnętrznego zasilania 13V bo port nie wyrabiał. Napięcie to należy przyłożyć do końcówki 3 tranzystora Q1, oczywiście masę zasilacza (GND) połączyć z masą urządzenia (GND). Jak nie programuje to zmierzyć napięcie między VDD i GND (powinno być ok. 3.5V) i napięcie między MCLR a GND podczas programowania albo oczytywania procesora, powinno być nie mniej niż 13V. Po zaprogramowaniu powinno przeprowadzić poprawnie weryfikację, jak nie to można spróbować uruchomić od nowa program i zczytać zawartość procka, powinny być różne znaczki jak wtedy gdy otwiera się plik który mamy załadować a nie 0000 lub FFFF czy 3FFF. Poniżej jeszcze zdjęcie plytki, może się komuś przyda, jak ma taką samą - zaznaczone 5 pól lutowniczych, do których dołącza się programator. Programujemy bez podłączania urządzenia do LPT ani do zasilania, tylko programator podpinamy do COMa i zasilacz 13V gdy COM nie wyrabia.

• Poziom 26  
    Dzięki ninjahwdp za mega pack softu, jak rozumiem Prodigy Plus August Beta jest najnowszą wersją programu? Mam obecnie zainstalowane w jednym folderze tą wersję i Prodigy 1347 tak na wszelki wypadek. Sprawdzałem też EEPROMa w archiwum w którym jest plik hex 5017, jest on inny od tego co posiadam, natomiast plik hex jest identyczny (porównuję HexWorkshopem). Czy to oznacza że muszę wgrać tego EEPROMa czy mogę pozostać na starym (ten co na id2.cz)? Urządzenie wykrywa mi prawidłowo, ale może nie będzie obsługiwał najnowszych Nokii na tym starym EEPROMie? Pytam bo niestety nie mam możliwości sprawdzenia, nie mam nic poza 3310 :)