Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

potrzebne baterie lub akumulatorki do miernik PRIZ lub PRI3

debiuklak 05 May 2021 01:44 273 4
    debiuklak
    Level 3  
    To tak jako ciekawostka dorzucę od siebie multimetr produkcji ZRSS, rocznik 1973, pomiar: 1000 ACV, 1000 DCV, 500 mA, uA, 10K Ohm marki (chyba) PRI3 (cyrylica NPU3), i kurcze działa :|
    (wybaczcie za jakość zdjęć ale nie mam lustrzanki, rozmiar zdjęć 800x600 - rozmiar ok.60KB)
    Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia)
    "Producent" zapewnia dokładność pomiaru poniżej 5% i z tego co sprawdzałem dwa lata temu, to rzeczywiście tak jest. Obecnie nie mam baterii aby go przetestować. Zabytek klasy 0.
    Jest tylko jeden problem, bo na skali jest pokazany symbol diody a nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Ma 21 pinów gdzie można się wpiąć sondami :) Wyższa szkoła jazdy...
    potrzebne baterie lub akumulatorki do miernik PRIZ lub PRI3
    User removed account
    Level 1  
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    debiuklak wrote:
    bo na skali jest pokazany symbol diody a nie mam pojęcia jak to sprawdzić.
    A po co sprawdzać :D Troche się doucz, to dowiesz się, że symbol diody na skali oznacza miernik zprostownikiem do pomiaru prądu przemiennego. A ta podkówka powyżej oznacza, że jest to miernik magnetoelektryczny z ruchomą cewką. A w prawym górnym rogu masz oznaczenie, bo może nie wiesz, że miernik został wyprodukowany z okazji Igrzysk Olimpijskich w Moskwie.

debiuklak wrote:
    Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia) Mierniki - bo liczy się wnętrze (zdjęcia)
    W dodatku jąkała, ehhhh. :cry:
    AdamC
    Level 27  
    wesolyyyy wrote:
    I jakie tam mają być te baterie?

Baterie z gatunku 2R10 lub 2 szt. R10, LR10.

Inne oznaczenie miernika Ц4323, C4323.
    User removed account
    Level 1