Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr do 200zł Uni-t UT139C / UT890C

qwernet99 14 May 2021 15:42 3624 42
Tespol
    CosteC
    Level 34  
    ^ToM^ wrote:
    Przy pewnym napięciu zmienia się zakres na wyższy i jest to denerwujące gdy napięcie się zmienia o kilka mV to zakres skacze raz wyżej raz niżej

Tak mają tylko niektóre mierniki. Zazwyczaj jest pewna histereza aby uniknąć irytujących zmian. Czy dostateczna - to znowu zależy od użytkownika i aplikacji. Jednak opcja manualnego przełączania zakresów jest dostępna w olbrzymiej większości przypadków, więc miłośnicy gałki tysiąca i jednej pozycji powinni być szczęśliwi.

W automatycznych skrzyniach biegów ręczna zmiana jest albo nie, bardzo zależy od typu. Są skrzynie DSG, CVT oraz pakiety opcji do każdej. Co do "za mało jeździłeś" to byłby też ostrożny. Niektóre skrzynie są ospałe, mają opóźnienia w przełączaniu to w górę to w dół, @^ToM^, to naprawdę może nie być akceptowalne dla niektórych użytkowników. Samochody terenowe jakoś do dziś bardzo rzadko mają automaty.
  • Tespol
    snow
    Level 30  
    CosteC wrote:
    snow wrote:
    A jakiś dobry niedrogi multimetr z pomiarem C i L?

A co dla ciebie oznacza "dobry" oraz "niedrogi"? APPA 701, 703 są IMHO bardzo dobre, ale mogą wypaść z kategorii "niedrogi" oraz "multimetr"
    Są UNI-Ty UT602, UT70A ale mam problem z "dobry" do tego co robię...

Wszystkie oprócz UT70A to mostki LCR a nie chodzi mi o mostek.
    UT70A posiadam tylko czy jest dla niego jakaś alternatywa?
  • Tespol
    romarcin
    Level 16  
    CosteC wrote:
    Samochody terenowe jakoś do dziś bardzo rzadko mają automaty.

podstawowy samochód Armii USA, HMMWV (Humvee) to automat. Jeżdżę od paru lat wyłącznie automatami, NIGDY nie wrócę do ręcznej zmiany biegów, miasta są "zakorkowane" nie wyobrażam sobie tego "pedałowania" i "wajchowania" stojąc w korku, ja tylko przekładam prawą stopę z gazu na hamulec.
    Przepraszam za off topic
    CosteC
    Level 34  
    AX-588? Dla mnie za słaba rozdzielczość... Nie znam żadnego multimetru z dobrym pomiarem indukcyjności (jak dla mnie). Osobiście proponował bym kupić osobny LC meter wg potrzeb i budżetu, kompromis tutaj będzie bolesny. LC-200A nie jest zły a mierzy lepiej niż multimetr za 3x tyle kasy.
    spec-miachl
    Level 12  
    Mega opcja - nie tylko na Januszy :D

UT139S w cenie UT139C
    z ważniejszych parametrów:
    - LOZ
    - LPF
    - uA !!!
    - fajny wyświetlacz :D

Cena normalna ok. 250-300zł
    a tu mega.... sprawdźcie sami :)
    Multimetr UNI-T UT139S
    ^ToM^
    Level 39  
    spec-miachl wrote:

Multimetr UNI-T UT139S

Rzeczywiście wspaniały!
    Wystarczy dać praktycznie 100 więcej i mieć solidny instrument Brymen BM231:

Link
    CosteC
    Level 34  
    bardzo ciekawe porównanie...
    ParametrUT139SBM321
    Cena (2021.05.18)180 PLN305 PLN
    Dokładność DCV (najlepsza)0.5% + 2d0.3% + 2d
    Dokładność DCV (najgorsza)0.7% + 3d0.3% + 2d
    Dokładność ACV 50 Hz (najlepsza)0.8% + 3d0.7% + 3d
    Dokładność ACV 50-400 Hz (najlepsza)0.8% + 3d1% + 3d
    Pomiar częstotliwości0.001Hz...10 MHzBRAK
    Pomiar TemperaturySonda K, -40'C...1000'CBRAK
    Zakres DCA600.0 uA... 10.00A 600.0 uA... 10.00A
    Dokładność DCA(najlepsza)0.7% + 2d1% + 3d

Tak mi wychodzi, że różnica na papierze nie jest przytłaczająca. BRYMEN jak zwykle imponuje dokładnością DCV, ale reszta nie zachwyca, albo wręcz jej nie ma.
    20rafalo
    Level 19  
    Dla mnie miernik z manualną zmianą zakresów ma zalety - Szybkość pomiaru jeśli mamy dużo pomiarow i wiemy jakich wartości się spodziewać. Mam automat i często przełączam na manualny zakres, gdyż irytuje mnie każdorazowe zastanawianie się miernika. Niestety miernik przelatuje za każdym razem przez wszystkie zakresy.
    Teraz dokupiłem manuala i jestem zadowolony.
    Pomiar automatem miał by sens jak by trwał poniżej 1 sekundy.
    LightOfWinter
    Level 33  
    20rafalo wrote:

Witam,
    Wystarczy kupić szybki automat.
    Przykładowo Fluke 115, Brymen BM859

spec-miachl wrote:

Cena normalna ok. 250-300zł
    Multimetr UNI-T UT139S

Nie ma w tej ofercie nic okazyjnego. Miernik UT139 jest ok. w cenie ok 150 - 160pln.
    Nie ma sensu dopłacać więcej.
    CosteC
    Level 34  
    20rafalo wrote:
    Dla mnie miernik z manualną zmianą zakresów ma zalety - Szybkość pomiaru jeśli mamy dużo pomiarow i wiemy jakich wartości się spodziewać. Mam automat i często przełączam na manualny zakres, gdyż irytuje mnie każdorazowe zastanawianie się miernika. Niestety miernik przelatuje za każdym razem przez wszystkie zakresy.
    Teraz dokupiłem manuala i jestem zadowolony.

Uwaga techniczna: W miernikach z wybieraniem zakresu pokrętłem zazwyczaj pokrętło jest elementem układu pomiarowego i jego zużycie dewastuje dokładność pomiaru. "Automaty" dokonują zmiany zakresu elektronicznie a pokrętło wybiera tylko rodzaj pomiaru, i żyje dużo dłużej.
    Prawie każdy "automat" ma ręczny wybór zakresu...
    ^ToM^
    Level 39  
    CosteC wrote:

Uwaga techniczna: W miernikach z wybieraniem zakresu pokrętłem zazwyczaj pokrętło jest elementem układu pomiarowego i jego zużycie dewastuje dokładność pomiaru. "Automaty" dokonują zmiany zakresu elektronicznie a pokrętło wybiera tylko rodzaj pomiaru, i żyje dużo dłużej.
    Prawie każdy "automat" ma ręczny wybór zakresu...

Żyje dłużej i pomiary są dokładniejsze i powtarzalne, gdyż nie zależą od jakości styku na wybieraku, który jak wspomniałeś wybiera tylko funkcję pomiaru.
    Dmitrijtrafiuk
    Level 6  
    Ja tak napisze swoją opinię bo coś tam niby pracowałem na tych tańszych unitach i brymenach to z tych dwóch bez konkurencji brymen, ale rozważył bym jeszcze kyoritsu np. kew 1009 bardzo fajny wytrzymały w syfie też w miarę daje radę pracować (cały czas jednego trzymam), tanie bezpieczniki ma i no na lata powinien być. Jedynym minusem jest to że nie radzi sobie z Hz/Duty przy przebiegach o "nietypowym" kształcie