Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

National Instruments zakupiło monoDrive

ghost666 06 May 2021 00:27 435 0
 • National Instruments zakupiło monoDrive
  Firma National Instruments (NI) ogłosiła, że nabyła firmę monoDrive, lidera w dziedzinie oprogramowania symulacyjnego o ultra wysokiej wierności, przeznaczonego do zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i rozwoju pojazdów autonomicznych. Przejęcie to rozszerza zasięg NI na rynkach ADAS i symulacji oraz umożliwi klientom NI przyspieszenie opracowywania, testowania i wdrażania bezpieczniejszych systemów autonomicznych w motoryzacji.

  Cykle projektowe dla ADAS są złożone, a producenci OEM i dostawcy z branży motoryzacyjnej potrzebują systemów, które usprawnią przejścia między środowiskami symulacyjnymi, laboratoryjnymi i fizycznymi, aby ostatecznie stworzyć bezpieczniejsze pojazdy. Obecnie różne narzędzia powodują często spowolnienie procesów, opóźnienia we wprowadzaniu na rynek i wyższe koszty, które zmniejszają tempo innowacji i obniżają jakość zaawansowanych technologii.

  NI wykorzysta doświadczenie firmy monoDrive w przetwarzaniu sygnałów i zaawansowanej symulacji, aby pomóc klientom przyspieszyć dostarczanie rozwiązań ADAS poprzez wysokiej jakości środowiska jazdy, zdolne do modelowania wielu czujników i tysięcy scenariuszy w czasie rzeczywistym. To podejście w połączeniu z systemami połączonymi z oprogramowaniem NI pomoże klientom z branży transportowej usprawnić przejścia między środowiskami symulacyjnymi, laboratoryjnymi i fizycznymi. W ten sposób NI umożliwi teraz producentom i dostawcom pojazdów przyspieszenie przejścia na pojazdy autonomiczne.

  "Witamy pracowników monoDrive w NI i z niecierpliwością czekamy na wspólne przyspieszenie naszych ambicji rozwoju w zakresie naszej działalności transportowej" powiedział Chad Chesney, wiceprezes i dyrektor generalny działu transportu w NI. "Połączenie zaawansowanego oprogramowania monoDrive i silnej pozycji NI w sektorze ADAS umożliwi płynne przejście między przepływami pracy związanymi z walidacją oprogramowania naszych klientów. To z kolei zapewnia większą wydajność testów, zasięg i bardziej realistyczne scenariusze testowania, aby pomóc producentom samochodów w szybszym uzyskaniu bezpiecznych i niezawodnych autonomicznych pojazdów na drogach".

  "Zespół monoDrive jest podekscytowany, mogąc dołączyć do jednostki biznesowej NI ds. Transportu i przyspieszyć wdrażanie naszych wysokiej jakości produktów symulacyjnych" komentuje z kolei Celite Milbrandt, dyrektor generalny monoDrive. "W ciągu ostatnich pięciu lat monoDrive osiągnął pozycję lidera w dziedzinie symulacji pojazdów. Wierzymy, że połączenie produktów NI i monoDrive pomoże naszym klientom przyspieszyć realizację ich celu, jakim jest wdrażanie bezpieczniejszych pojazdów".

  W związku z tym przejęciem firma NI ogłosiła również strategiczną współpracę z Ansysem, światowym liderem w dziedzinie symulacji inżynierskich. Wiodące w branży rozwiązanie symulacyjne firmy Ansys umożliwia dostawcom czujników symulację podstawowych właściwości fizycznych ich radarów, LiDARów i kamer - od etapu projektowania do produkcji. NI i Ansys pomogą rozwiązać złożone wyzwanie odtworzenia symulacji w świecie rzeczywistym w celu walidacji czujników i wprowadzenia danych do testowanego oprogramowania i sprzętu w czasie rzeczywistym. Wspólne podejście zapewnia klientom krytyczny wgląd w to, jak produkty będą działać na rynku, łącząc światy symulowanych i fizycznych testów z bardziej precyzyjnymi wynikami.

  "Ansys jest zaangażowany w tworzenie światowej klasy produktów w otwartym ekosystemie; Współpraca z NI uzupełnia tę strategię, umożliwiając Ansys dostarczanie bardziej kompleksowych rozwiązań dla wyzwań inżynieryjnych naszych klientów" powiedział Matt Zack, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego i globalnej współpracy w Ansys. "Połączenie rozwiązań firmy Ansys do symulacji czujników opartych na fizyce z infrastrukturą do symulacji jazdy i testowania NI umożliwi wspólnym klientom szybsze opracowanie bezpieczniejszej technologii ADAS".

  Źródło: https://www.eeweb.com/ni-acquires-monodrive-to-accelerate-autonomous-vehicle-development/

  Cool! Ranking DIY
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10402 posts with rating 8696, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Texa PolandTexa Poland