Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c62 i simlock cruiserem jak?

24 Paź 2005 15:00 1257 7
  • Poziom 15  
    Witam mam cruisera i po podlaczeniu do niego c62 zaczyna bootowac przelamuje rsa,ale dalej wywala ze oprogramowanie niezindentyfikowane
    mam tylko opcje zapisu i odczytu flasha.
    jak go odblokowac?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ściągnąć najnowszą wersję cruisera, aktualnie 6.01
  • Poziom 33  
    aktualna wersja 6.02 ,

przy okazji , gdzie można znaleść schemat kabla pod cruisera , oczywiście PS2
  • Poziom 31  
    Panowie szkoda waszego czasu.... wystaczy zerknąć do "helpa" cruisera i wszystko staje się jasne któregoś dnia walczyłem z tym tematem i w końcu zerknąłem do tego pliku. A tam ku memu przerażeniu :D widnieje opis że oprócz tego że cruiser potrafi odczytać tego fona nic z nim nie zrobi.... nawet najnowsza wersja. Czy to smlock czy flash - "not implemented"

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    arti123 napisał:
    w helpie nie masz też napisane że robi cid49, a robi ;) (help nie był uaktualniony), wystarczy wejść na stronę cruisera i poczytać
    np.http://www.microengineers.cc/cruiser/features.php?id=C

Ściągnąłem Cruisera 6.02, zainstalowałem i niestety odczytuje, przełamuje RSA i tyle.... nic się więcej nie pojawia, sprawdzałem na czterech fonach w tym trzy 100% sprawne. Więc opisz może jak się dobrać cruiserem do tych fonów bo z helpa nic nie wynika.... w gazecie też czytałem że znowu ufo wylądaowało :D

@harryo
    Nikt nie chciał się podzielić informacją więc przysiadłem do tego i oto moje wnioski:

- Cruiser działa poprawnie kiedy podłączysz telefon przez fightera (o zwykłym comie od razu zapomnij), rozpiska wtyczki jest w helpie

- działa tylko na wersjach v25 do v28 (niższych nie rozpoznaje)

- aby zdjąć nim simlocka musisz mieć wersję co najmniej 25 (czyli trzeba najpierw flashować do wyższej wersji) co chyba nie jest problemem bo do niższych wersji jest darmowy unlocker, istnieje tylko direct unlock - kodów nie odczytuje

- flashowanie jest niedopracowane (zgrałem soft z jednego i wgrałem do drugiego fona..... który zmarł :D)

Tyle na początek

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    dzieki za odp. tez przestudiowałem temat no i szkoda czasu bo w miedzyszasie wyszły nowe nwersie cruisera i problem zniknał
    pozdrawiam