Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rockley Photonics dostarczy sensory poziomu glukozy do smartwatchy Apple

ghost666 06 May 2021 18:41 375 0
 • Rockley Photonics dostarczy sensory poziomu glukozy do smartwatchy Apple
  Rockley Photonics, które niedawno weszło na nowojorską giełdę z wyceną 1,2 miliarda dolarów, opracowuje zaawansowane sensory do monitorowania stanu zdrowia dla smartwatchy, w tym dla konstrukcji Apple. Firma ta kupuje rozwiązania Rockley od 2017 roku; jest to obecnie największy klient firmy Rockley z dotychczasowym zaangażowaniem NRE w wysokości 70 milionów dolarów.

  Do tej pory dwóch największych klientów firmy Rockley odpowiadało za 100% jej przychodów w 2020 r. I 99,6% jej przychodów w 2019 r . Firma podała, że ​​spodziewa się, iż w dającej się przewidzieć przyszłości będzie nadal uzależniona od przychodów przypisywanych kilku dużym klientom. W wywiadzie dla EE Times, Andrew Rickman, założyciel, prezes i dyrektor generalny firmy, powiedział: "Krzemowa fotonika jest w punkcie zwrotnym. To była długa podróż, wiele obiecywano, ale dziś nie sposób dostrzec jeszcze pełnego potencjału tego rynku. Obecnie produkuje się miliony sensorów rocznie, ale jeszcze nie dziesiątki milionów".

  W styczniu tego roku firma ogłosiła pierwszą rundę finansowania i zbiórkę w wysokości 65 milionów dolarów. Rickman powiedział nam wówczas, że inwestycja ta umożliwi jej rozwój chipów dla jej kluczowego rynku docelowego - segmentu zdrowia i wellness, umożliwiając ciągłe, nieinwazyjne monitorowanie biomarkerów, takich jak mleczan, glukoza, nawodnienia, ciśnienia krwi i wewnętrznej temperatury ciała. Oferta firmy pozwala "trzymać całą klinikę na nadgarstku", jak mówi Rickman. "Jest to bardziej przełomowe rozwiązanie niż pierwszy ekran dotykowy lub rozpoznawanie głosu w smartfonie i zmieni sposób, w jaki monitorujemy nasze zdrowie w przyszłości. Nasz moduł kompresuje możliwości stacjonarnego spektrometru klinicznego w czipie do noszenia, który można umieścić na nadgarstku"

  Technologia Rockleya jest milion razy dokładniejsza niż istniejące systemy wykorzystujące diody LED w nowoczesnych smartwatchach. "Smartwatche są wyposażone w LEDy, które oświetlają skórę. Sensory monitorując rozproszone światło, które powraca, mierzą puls, poziom tlenu we krwi itp. Wraz z rozwojem tego rynku stworzyło to dla nas nową okazję do wykorzystania pomysłu, który mieliśmy wiele lat temu, aby stworzyć znacznie lepszy sensor optyczny do nieinwazyjnego monitorowania biomarkerów. Celem firmy Rockley było opracowanie sensora fotonicznego trzeciej generacji, który przezwyciężył problemy związane z produkcją w hiperskali i zapewnił szerszy zakres pomiarów w porównaniu z obecnymi procesami".

  Tradycyjnie, gdy zmniejszasz instrument optyczny, wydajność generalnie pogarsza się, gdy dostępne jest mniej światła. Ale w tym konkretnym przypadku innowacyjna architektura, pozwala temu urządzeniu na poprawę dokładności o dwa rzędy wielkości w porównaniu z instrumentami stacjonarnymi. To nie jest przeciętny spektrometr, to jest bardzo zaawansowany spektrometr".

  Technologia przetwarzania chipów musi być zoptymalizowana pod kątem fotoniki, a nie elektroniki. Klientom OEM firma oferuje pełen zestaw możliwości technologicznych, począwszy od krzemowej fotoniki i układy z materiałów III-V oraz projektowania elektroniki, technologii wspólnych obudów w celu połączenia elektroniki i fotoniki, oprogramowania układowego i algorytmów wykrywania biomarkerów i analityki. Jest to kompletny ekosystem, który uzupełniony jest usługami w chmurze do analizy zebranych danych. Rozwiązanie technologiczne firmy Rockleys składa się z unikalnego chipa złożonego z wielu laserów podczerwonych i diod LED, który jest już dziś używany w urządzeniach do noszenia w celu pomiaru tętna i saturacji krwi.

  Źródło: https://www.eetimes.com/rockley-photonics-to-deliver-glucose-monitoring-for-apple-smartwatches/

  Cool! Ranking DIY
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 10402 posts with rating 8696, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.