Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FC6904 odkurzacz - błąd SE

andrzej.nowacki1 06 May 2021 21:20 5157 8
    andrzej.nowacki1
    Level 13  
    Witam,
    Mama odkurzała i nagle przestał pracować. Po włączeniu cały czas pokazuje się na wyświetlaczu symbol SE. Może ktoś wie co mogło się stać?
    any56
    Level 39  
    Co się stało, to raczej będzie w stanie ustalić SE (Serwis autoryzowany)...
    Piotr2608

Level 41  
    SE error code (or 35)
    An SE error code (or 35 if you look at it upside down) will indicate that your Philips Cordless Vacuum SpeedPro Max cannot work or be charged because the room temperature is too low, too high or there is a mechanical problem.

When the temperature in the room is too high (above or 40 degrees Celsius or 104 degrees Fahrenheit) or too low (under 5 degrees Celsius or 41 degrees Fahrenheit), disconnect the appliance from the charger and bring your Philips Cordless Vacuum SpeedPro Max to a room with a temperature around 20 degrees Celcius or 68 degrees Fahrenheit.

https://www.philips.com.sg/c-f/XC000015959/my...dless-vacuum-speedpro-max-shows-an-error-code
    andrzej.nowacki1
    Level 13  
    Dziękuję za info.
    Było sprzątane - jak zawsze w domu i nagle przestał działać. Zakładam, że to usterka fabryczna tych modeli. Mama tak się przejęła, że to z jej winy uszkodzenie iż zakupiła na allegro używkę za 75zł :) Oczywiście uszkodzona i ten sam problem: SE. No i teraz pytanie: co jest tą usterką fabryczną? Dwa odkurzacze, 2 baterie i te same usterki.
    michalkryszczak001
    Level 1  
    Mam również ten sam błąd wystąpił zaraz po gwarancji, naprawa w serwisie 800 zł... będę zgłaszał sprawę do UOKiK, bo wśród znajomych jest identyczny przypadek, proponuję zrobić to samo.
    Lukass57
    Level 2  
    Wyświetlił mi się ten błąd podczas ładowania. Żadnych wskazówek w sieci dlatego podzielę się tym co zrobiłem.
    Plan był taki żeby rozkręcić wszystkie widoczne śrubki ponieważ nie wiem w jaki sposób to rozebrać na części pierwsze. Po pierwsze wyjąłem baterię. Zaintrygowało mnie to, że zamek trzymający pojemnik nie do końca wracał do pozycji początkowej. Rozruszałem zamek, przedmuchałem. Po włożeniu baterii błąd zniknął i odkurzacz śmiga aż miło :))) Życzę wszystkim tak prostego rozwiązania problemu.
    Lukass57
    Level 2  
    Moja radość okazała się być przedwczesna. Odkurzacz popracował sobie jeden dzień i pojawił się znów ten sam błąd. Prawdopodobnie coś się dzieje z baterią bo po wyjęciu jej i ponownym włożeniu odkurzacz znów pracuje. Chyba że to odkurzacz się przegrzewa i coś sterującego się wiesza.
    JeffBuffalovski
    Level 1  
    Cześć, u mnie również błąd SE pojawił się krótko po 2 latach - a dokładnie 2 latach, 3 miesiącach i 5 dniach. Zrobiłem kilka dni temu ja radziliście - czyli wyciągnąłem baterię i przeczyściłem widoczne styki. Po kilku minutach włożyłem z powrotem i błąd SE zniknął, a odkurzacz póki co działa :)
    Piotr2608

Level 41  
    A jak dla mnie, nie ma co ucierać tyłka szkłem, tylko zacisnąć pasa i kupić nowy akumulator.
    2 lata pracy na jednym pakiecie to i tak bardzo dobry wynik.
    Kupując urządzenie akumulatorowe, trzeba brać pod uwagę fakt, że prędzej czy później akumulatory trzeba będzie wymienić.

https://north.pl/karta/akumulator-252v-24ah-d...rzacza-philips-fc6904-01,H95-TG-C2M2-VYA.html
    https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd/106-Akum...JXAM2AAWDQZeeb3-DupI7VUBGmI8sXsBoCPa8QAvD_BwE

Przed zakupem, zawsze powinno się brać pod uwagę wysokość kosztów eksploatacyjnych,
    ceny akcesoriów czy części zamiennych. Kupowanie czegoś tylko dlatego, że jest
    fajne, jest głupotą za którą przyjdzie nam kiedyś być może słono zapłacić.