Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia chłodzenie problemy z wiatrakiem

Baryyy55 07 May 2021 10:54 321 2
    Baryyy55
    Level 1  
    Witam. Kupiłem Skodę Fabię 1 hatchback 2001 1,4 moi , benzyna , 60 km mocy.
    Mam parę pytań:
    1: mam zegar od temperatury płynu chłodzącego lecz nie mam żadnych liczb temperatury tylko sama wskazówka i kreskę na początki na środku na końcu . Kiedy wentylator ma się włączyć ? Jeśli kreska jest na połowie wtedy ma zadziałać?
    2: ostatnio jeździłem sobie po placu i po jakimś czasie wskazówka temperatury płynu chłodzącego pokazał połowę i przez 30 minut była na tej połowie nic nie rosło nic nie malała. W ciągu tych 30 minut Sprawdzałem 4 razy po paręnaście sekund czy wentylator się obraca czy nie obraca i się nie obracał. Stanąłem na parę minut i też się nie obracał włączył klimę na pierwszy bieg i też się nie obracał. Co może być przyczyną tego że się nie obraca i czemu temperatura nie wzrosła skoro nie działa?
    Dodam jeszcze że tydzień przed tym jeździłem godzinę ponad i po godzinie zaczęło coś mi pikać spojrzałem na zegary patrzę temperatura na czerwonym polu . Nie sprawdziłem niestety czy wentylator się kręcił. Ale jak się okazało brakowało 0,7 płynu chłodzącego . Nie wiem czy to przez ten płyn czy wiatrak ,a i było strasznie gorąca wtedy a jak sprawdzałem ostatnio co pisałem u góry te 30 minut to było zimno.
    Czemu ten wiatrak nie działa i czemu temperatura nie wzrosła skoro się nie kręcił?
    cysiekw
    Level 36  
    Niestety w vagach wysterowanie temp na wskaźniku jest tylko teoretyczne, zakres środkowy będzie pokazywał i przy 80 paru i przy 90 i przy 98 :/ Dokładny pomiar co do stopnia tylko kablem z ecu. Nie wiem jak w skodzie ale podejrzewam że tak samo jak w całej grupie, czujnik złożony z 2 jeden pomiar do ecu a drugi na wskaźnik na tablice. W przypadku uszkodzenia wentylatora powinieneś odczytać z ecu błąd, weryfikacja poprawności działania wentylatora to najlepiej podłączyć go na krótko i sprawdzić czy działa.
    koleś kit
    Level 38  
    Tak to prawda.W vag wskaźnik jest taki orientacyjny nie dokładny.Co do tego problemu to albo czujnik na chłodnicy,brak zasilania czujnika ,albo uszkodzony wentylator.