Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jakie fundamenty zastosować pod garaż blaszany 35m?

dorsz0591 07 May 2021 18:07 312 5
    dorsz0591
    Level 3  
    .Chce postawić garaż blaszany do 35m z kilka metrów od domu i teraz zastanawiam się nad fundamentem. Rozmyślam na ułożeniem kostki po całości ale to spory koszt zwłaszcza że przeddomem mam troszkę kostki i chce wyłożyć więcej. Dodam że od garażu do domu jest spory spad. I teraz tak się zastanawiałem czy można użyć obrzeży jak do kostki jako obrys podstawy garażu a w środek dać wylewke. Robiąc kostkę na podwórku będzie można dojść do przednich obrzeży przy garażu i wszystko będzie dobrze wyglądać. Co myślicie o takim rozwiązaniu?
    stanislaw1954
    Level 43  
    Co to znaczy wylewka, bo dla mnie, to ostatnia warstwa betonu( cement + piach) wylewana na ociepleniu w domu, czy innym pomieszczeniu, grubości zazwyczaj kilku cm.
    kortyleski
    Level 43  
    Jeśli już to płyta fundamentowa a ta rządzi się trochę innymi prawami. Garaż czysto blaszany czy w przyszłości planujesz jakieś ocieplenie? Bo i trzeba by zadbać żeby płyta nie przemarzała
    dorsz0591
    Level 3  
    Sam garaż na samochody. To ma być podstawą na która stanie garaż. I przymocoeanie pewnie tego garażu do podłoża

Dodano po 45 [sekundy]:

Nie będę go ocieplal ma być tylko drewnopodobny 😁
    stanislaw1954
    Level 43  
    Według mnie, to przynajmniej 15-20 cm mocnego betonu, ze zbrojeniem, by płyta nie pękała.
    dorsz0591
    Level 3  
    Na urlopie to ogarnę