Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Melex - pojazd elektryczny - Nie jedzie do przodu i do tyłu

tyrkand 08 May 2021 12:40 639 2
    tyrkand
    Level 10  
    Witam.
    Muszę odświeżyć temat. Dostałem za zadanie naprawę MELEX-a który nie chce ruszyć. Niestety to zadanie mnie pokonało. Pierwszy raz spotkałem się z tym pojazdem choć to żadne usprawiedliwienie. MELEX jest już leciwy i dużo było w nim grzebane a ja w firmie jestem "nowy". Pomimo różnych wcześniejszych przeróbek i "usprawnień" MELEX jeździł aż do feralnego dnia. Na drugiej zmianie panowie zholowali pojazd na warsztat i nie mogę go uruchomić. Nie ma jazdy ani w przód ani w tył. Znalazłem wypalony przełącznik jazdy przód tył i zregenerowałem go ale nic to nie dało. Po przekręceniu kluczyka łapie stycznik ale po naciśnięciu pedału jazdy stycznik puszcza, następnie po wciśnięciu pedału do końca stycznik znów łapie ale pojazd nie rusza. To samo dzieje się bez różnicy czy to w przód czy w tył. Nie bardzo rozumiem dla czego tak się dzieje. Czy ten stycznik ma puszczać w momencie zadania jazdy? Pod zadajnikiem jazdy jest mikro wyłącznik który odcina zasilanie od cewki stycznika ale nie rozumiem dlaczego tak jest. Proszę o jakąś podpowiedź.

Moderated By CameR:

Wydzielono z archiwalnego tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15601245#15601245

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

tyrkand
    Level 10  
    Dzięki za podpowiedź. Muszę zakończyć temat bo dostałem reprymendę.