Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WW70K5410UW - dziwny dĽwięk podczas prania

Mipel3 08 May 2021 15:46 324 8
 • #1
  Mipel3
  Level 12  
  Witam,
  Od kilku dni pralka Samsung EcoBubble WW70K5410UW wydaje bucz±cy dĽwięk podczas prania. Może kto¶ podpowie co jest przyczyn± i czy warto zamówić czę¶ć i wymienić czy szukać nowej pralki?
  https://youtu.be/l8xQIHZFIh8
 • Helpful post
  #2
  Kenworth 18
  Level 43  
  Wnioskuję, że w czasie gdy kolega kręcił film pralka opróżniała zbiornik z wody. DĽwięk wskazuje na konaj±cy silnik pompy odpływowej. Temat często poruszany na forum. Po prostu producent Samsung stosuje marnej jako¶ci chińskie silniki pomp: https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-komple...ww70k5410uw-eo--samsung-,SAV-D6-C2MM-H0A.html
  Tylko nie kupuj przypadkiem nowej pompy a wymień tylko silnik na markę Askoll i będziesz miał spokój na dosyć długi czas na przykład tutaj: http://www.agdolsztyn.pl/products-page/sklepi...lnik-pompy-pralki-3-sruby-askoll-m231xp-40w/# lub zobacz u siebie w lokalnym sklepie z czę¶ciami do AGD.
 • #3
  Mipel3
  Level 12  
  Bardzo dziękuję za odpowiedĽ . Z tego co widzę , zespól pompy odpływowej ma 2 silniczki , czy w oba miejsca pasuj± silniczki askoll ?
 • #4
  Kenworth 18
  Level 43  
  Tak, pasuje. Ty wymieniasz tylko ten na wprost filtra pompy. Oczywi¶cie je¶li już wyjmiesz pompę możesz zweryfikować stan silnika systemu Eco Bubble.
 • #5
  Mipel3
  Level 12  
  A ten co jest prostopadle do filtra to co to za silniczek ?
 • Helpful post
  #6
  Kenworth 18
  Level 43  
  Od systemu Eco bubble. Przy zakupie nie obawiaj się je¶li nowy silnik będzie miał wyższ± moc.
 • #7
  Mipel3
  Level 12  
  Ok , dzięki za pomoc . Czy na co¶ jeszcze zwrócić uwagę podczas rozbiórki pralki ?
 • #8
  Kenworth 18
  Level 43  
  Przechyl sobie pralkę do tyłu i oprzyj o ¶cianę i powiniene¶ uzyskać dostateczny dostęp do pompy od dołu, je¶li jednak nie będzie Ci wygodnie to możesz położyć pralkę na tył. Można również zdemontować ¶cianę przedni± z drzwiami, ale w przypadku naprawy pompy to zbyt dużo pracy: https://youtu.be/D4GvSl4Lh-I
  Uważaj by nie uszkodzić węży w pralce przy ich demontażu bo czę¶ci do Samsung s± drogie więc w razie czego lepiej pytaj na forum je¶li utkniesz na jakim¶ etapie pracy.
 • #9
  Mipel3
  Level 12  
  Powiem wam, że chyba mam "lepszego" Samsunga. Przed chwil± wymieniłem silniczki i od nowo¶ci był Askoll tylko z aluminiowym uzwojeniem.
  Samsung WW70K5410UW - dziwny dĽwięk podczas prania Samsung WW70K5410UW - dziwny dĽwięk podczas prania