Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Lenovo B590 - dziwne zachowanie

Kontrakton80 09 May 2021 13:51 162 5
 • #1
  Kontrakton80
  Level 15  
  Witam mam laptop jak w temacie. Przed reinstalacja systemu występował w nim taki problem, że np. po kliknięciu jakiegoś dokumentu lub folderu wyskakiwało wiele okienek czy przenieś plik do kosza. Co ciekawe nie dało rady za bardzo zamknąć tych komunikatów. Podejrzewaliśmy wirusa, więc system postawiliśmy na nowo + nowe sterowniki i ten sam problem. Nawet gdy wchodziliśmy do menedżera urządzeń aby zobaczyć identyfikator sprzętu(potrzebny aby znaleźć odpowiednie sterowniki) to po kliknięciu na właściwości wyskakiwało kilka okienek czy odinstalować urządzenie. Podejrzewam, że to raczej wina sprzętowa niż softwarow-a. Kuzyn mówił że laptop działał wcześniej dobrze, a problem ten ma od niedawna. Laptop używany do e-lekcji głównie, kuzyn mówił, że czasami chciał mu sam przenościć microsoft teams-a do kosza. Czy to wina touchpada? Przyciski od touchpada nie są nigdzie wgniecione, klikają ładnie.
 • #2
  sk1977

  IT specialist
  Może być wina touchpada. Można wyłączyć (np. klawiszami funkcyjnymi) i używać myszki podłączonej do USB.
 • Helpful post
  #3
  safbot1st
  Level 43  
  Na bootowalnym linuxie ten pc pracuje poprawnie?
 • #4
  Kontrakton80
  Level 15  
  Kolega w pracy podpowiedział mi, że te objawy sugerują, że może być np. zablokowany przycisk delete. Kazałem wejść kuzynowi na test klawiatury online, po wejściu na stronkę początkowo delete nie świecił się. Po jego klikaniu nie działo się nic. Za kilka sekund przycisk tak jakby sam się wcisnał( w programie zapalił się na niebiesko) i trzymał, po upływie jakiegos tam czasu sam się wyłączał. Czym spowodowane jest takie dziwne zachowanie delete, inne klawisze działają świetnie i touchpad też działa. Klawiatura do wymiany(koszt to niewiele jakieś 30 zł) czy może padł kontroler klawiatury na płycie głównej lapka.
  https://keyboard-test.space/pl/
 • #5
  safbot1st
  Level 43  
  Kontrakton80 wrote:
  może padł kontroler klawiatury na płycie głównej lapka.

  Czy zamierzacie zbootować linux, aby to potwierdzić, czy będziecie siedzieć i medytować??? ;)
 • #6
  nw8933
  Level 10  
  Na 99% uszkodzona klawiatura a dokładnie klawisz DELETE. Wystarczy odpiąć klawiaturę z gniazda i testować na zewnętrznej USB. Jeśli dziwne zachowanie ustąpi to wymiana klawiatury powinno załatwić sprawę.
  Pozdrawiam