Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor WESTA 201 -notorycznie rozrywany kondensator przeciwzakłóceniowy

Piecha Ligota 24 Oct 2005 17:49 1564 8
    Piecha Ligota
    Level 10  
    Witam.Mam problem Z POWYZSZYM TELEWIZORKIEM . Uszkodzony (r-ozerwany) kondensator przeciwzakloceniowy i bezpiecznik sieciowy.Po wymianie jakis czas chodzil i znow to samo .Moze mial ktos ten sam problem? Pozdrawiam!
    kania tomek
    Level 18  
    czy jesteś pewien że to kondensator przeciwzakłuceniowy napisz jego dane i numer na płycie a sprawdzałeś diody prostownika
    Piecha Ligota
    Level 10  
    jego symmbol toKSP 3-0,22mikro-2razy2,3 nano prostownik dobry a nr na plycie C514
    colur
    Level 15  
    Te kondensatory to straszne dziadostwo,wyglądają jakby były zrobione z papieru i stearyny ze świeczki.Ja je wywalam.Być może że TV zakłóca jakieś urządzenia ale nikt nigdy mi tego nie zasygnalizował.
    kania tomek
    Level 18  
    nie spotkałem się z uszkodzeniem tego kondensatora a stosowane były wiele lat w neptunach i heliosah spróbuj zastosować taki z odzysku , myślę że jakość się pogorszyła
    warszaw
    Level 16  
    Potwierdzam, najlepiej je wywalić i w to miejsce nic nie wkładzć.
    Najczęściej się psują podczas burzy i przepięcia.
    zdzich42
    Level 40  
    Nie jestem za takim "odchudzaniem" TV. Kondensatory maja istotne znaczenie i nie bedę sie rozwodził jakie. Były to niech bedą. Wstaw następny i sprawdz czy poprawnie wstawiasz patrz na wypustkę jest tez nadrukowane jak wstawić na laminacie.
    Piecha Ligota
    Level 10  
    Witam ponownie.Dzieki wszystkim za rady szczerze mowiac tez sie pierwszy raz spotkalem z takim uszkodzeniem .Jak juz wczesniej pisalem sytuacja rozerwania tego kondensatora powtorzyla sie drugi raz po wymianie ale sprobuje zdemontowac skads jeszcze jeden i go poswiece moze rzeczywiscie zmeczenie materialu a potem ewentualnie bede sie martwil dalej
    Sprinter62
    Level 15  
    Witam.
    Nie polecam omijania filtra p/zakłuceniowego(zarówno kondensator jak i dławik są bardzo potrzebne).Miałem przypadki, że cały blok nie miał odbioru radiowego i inne zakłucenia z powodu ominięcia w/w filtra w otv Royal u jednego z lokatorów. PAR zlokalizował delikwenta w kilka dni po takiej "naprawie".