Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Karcher K5 - Wyłączyła się i nie startuje.

fryck 10 May 2021 20:07 699 11
    fryck
    Level 9  
    Witam podczas używania wyłączyła się myjka a w związku ,że był już późny wieczór została tak do drugiego dnia.
    Na drugi dzień przelałem wodą, przełączyłem na ON, nacisnąłem pistolet myjka odpaliła dobiła ciśnienie na półtorej sekundy i już nie działa znowu.

Napięcie jest, od czego zacząć? Na co zwrócić uwagę?
  • Helpful post
    robarek
    Level 22  
    Rozebrać i przesmarować ciśnieniowy wyłącznik.
    fryck
    Level 9  
    Jeszcze myjek nie naprawiałem,jutro zobaczę. Idzie to jakoś rozebrać? Nowy trochę kosztuje wiadomo...
    robarek
    Level 22  
    Bez problemu. Rozebrać, odblokować popychacz, przesmarować, złożyć i używać :)
    fryck
    Level 9  
    Niestety przystawiło nie chce połamać,wszystko jest w białej obudowie i ani jednej śrubki ale....Idąc tokiem myślenia ,że wcześniej długo leżała to puszczanie wody i pukanie bo obudowie aż ruszyło :) później trochę się zacinał ale w miarę ciąglego naciskania puszczania rozruszał się i działa doskonale :)

Jeszcze może na przyszłość dałbyś poradę jak to ściągnąć tą puszkę białą aby jej nie rozwalić?Siłowo kiepsko to idzie...

Druga sprawa na wałku silnika widzę otwór i wychodzący smar.Chciałbym tam dać smaru przy okazji tylko jaki?
    fryck
    Level 9  
    Tak myslalem dlatego nie odkrecałem.

A c oz tym smarem?
    fryck
    Level 9  
    Ok bez smaru

Ogólnie działa do dzisiaj.Temat rozwiązany chyba ale zanim dużo przeleje wyłącza i włączą się wielokrotnie jakby to nazwać przerywa w trakcie pracy.Czy to powietrze czy dalej ten zawór może niedomagać? Później myje elegancko mam wrażenie jak hydrofor już dobije ale nie powinno mieć to wpływu.
    yanes
    Level 29  
    Zapowietrzony i dlatego ja wpierw przelewam sam wąż by woda leciała bez powietrza, a następnie podpinam do myjki i bez włączania pompy naciskam spust na lancy by uszło powietrze z układu.
    fryck
    Level 9  
    Tez tak robię widocznie poprzednia myjka nie była na to taka czuła.Ta tak ma ale awaria usunięta oby służyła dalej.
    fryck
    Level 9  
    Problem rozwiązany jak opisane wyżej