Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera obrotowa Siemens SIVIS MINI DOME 2GF1190-8AD

skrzyp 11 May 2021 10:26 276 4
Optex
    skrzyp
    Level 12  
    Witam
    Czy ktoś posiada jakąś dokumentację do kamery z tematu?
    Rewelacją było by, gdyby ktoś się podzielił protokołem transmisji do tego typu kamer. Albo choć jaki to jest protokół. Czy jakiś wynalazek siemensa czy może coś w stylu PELCO.
    Chciałbym ją przerobić na sterowaną za pomocą wifi (esp).
    Po włączeniu przechodzi test i wyświetla parametry transmisj, niestety poza protokołem i rozpoczyna normalną pracę, czyli przelatuje zaprogramowane wcześniej lokalizacje.
    Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
  • Optex
    sosarek

Level 43  
    Otwierałeś ją? W starych DIP switche konfiguracyjne były z reguły opisane.
  • Optex
    takijasiu
    Level 25  
    Jest katalog Siemensa z 2004 roku - https://manualzz.com/doc/48692447/cctv-products-andamp - i tak tam piszą o kamerze:

Code:

The SIVIS MINI DOME SYSTEM III can be incorporated into the SIMA-TRIX matrix system by the DCU 850 control module. Parameterisationis carried out using a convenient on-screen menu.

Także może szukaj pod DCU 850 control module?

Dodano po 18 [minuty]:

O systemie SIMA-TRIX był wątek tutaj w 2019 roku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3632977.html
    skrzyp
    Level 12  
    Tak, otwierałem, dip switche są, pewnie adres kamery (8) i parametry RS485 (terminator i chyba przełączenie na RS422 - tak na szybko sprawdzałem gdzie co idzie do jakiego gniazdka).

Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie, na którym trochę widać kabelki. Jedna biała kosteczka ma wyprowadzone na 2 pinach 32V a na kolejnych 2 - mase. Druga - ta większa na zmianę 5V i masa (chyba, nie sprawdzałem, w każdym razie coś na poziomie 0V - wejścia alarmowe? Muszę to dokładniej przemierzyć.

Widziałem też ten katalog i no właśnie, ta kamera jest ciekawa, bo nie ma jej nigdzie jeśli szukać po tym numerze.

Wątek o SIMA-TRIXie też widziałem. Tamte kamery mają możliwość wybrania protokołu np PELCO, ta chyba tego nie ma.

Nie byłbym sobą gdybym tego nie rozkręcił do ostatniej śróbki... poniżej zdjęcie switchy. Nie były opisane.

Też myślałem o tym DCU850. Też net milczy...
    Za to oglądałem pdfa konsoli:

Code:
    Connect the SIVIS Minidome to Com2 (RS485) on the control unit (please refer to the Instruction Manual for the dome). Up to 10 domes can be connected to the RS485 interface. To connect further domes, an interface multiplexer - e.g. CAD0485 - is required

I tu kolejna rzecz która mnie zastanawia, tyle DIP switchy a tylko 10 kamer?
    Chyba zacznę pstrykać tymi switchami i zobacze co sie tam będzie zmieniać.

No i tu kolejna zagwozdka. DCU850 pokazany jest jakby miał dwa gniazda BNC. Jak to się ma do RS485?
    skrzyp
    Level 12  
    Opis ku potomności - czy się komuś przyda, nie wiem.

SW1:
    1,2,3,4,5,6,7 - adres/grupa kamery, reakcja na alarm (max adres kamery 63)
    8 - ON - wyświetlanie parametrów kamery, czyli adres, grupa, parametry transmisji

SW2 - nie rozgryzałem dokładnie, w każdym razie, tak jak wcześniej pisałem:
    wszystkie na ON - RS485 (2 przewody, terminator włączony)
    wszystkie na OFF - RS485 (4 przewody, terminator wyłączony)

Nadal nie zmienia to jednak faktu, że nie znam protokołu siemensa ;)