Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego

Pixelx 11 May 2021 19:52 279 3
    Pixelx
    Level 9  
    Witam.

Co to za rodzaje kształtów ferrytów. Udało mi się je odzyskać z starych transformatorów.

1. Ten rdzeń wiem, że to ETD. I pytanie czy im większa szczelina powietrzna tym więcej amperów mogę wycisnąć z takie rdzenia?
    Przykładowo chcąc uzyskać 12V i 10A to bym potrzebował zapewne gdzieś z 2mm szczeliny dla rdzenia ETD 39/20/13

Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego

2. Tego rodzaju materiału jeszcze nie widziałem. Tez posiada taką dużą szczelinę gdzieś około 5mm podobnie jak ten wyżej.

Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego
    User removed account
    Level 1  
    Pixelx
    Level 9  
    Dokładnie tak, do przetwornicy typu flyback będę chciał tego użyć. Czyli tak zwiększając szczelinę mogę wycisnąć więcej mocy z takiego transformatora. Wiadomo, że pewnie wszystko ma swoje granice.
    Czyli rdzeń o takich samych wymiarach w którym jeden ma szczelinę 1mm a drugi 5mm to ten z 5mm będzie bardziej wydajny?

Wracając jeszcze do pytania co to za rdzeń? ETD, E itp o to dokładnie mi chodzi.

Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego Określenie rodzaju kształtu rdzenia ferromagnetycznego
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1