Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AGD do nowego mieszkania - pomoc w doborze

11 May 2021 22:49 348 1
 • Level 3  
  Cześć,

  niebawem będę wykańczał mieszkanie. W związku z tym potrzebuję nowego sprzętu AGD. Poniżej przedstawiam swoje wymagania i propozycje.

  1) Pralka - maksymalna głębokość 46-48 cm przy możliwie jak największym bębnie. Do tego zależy mi żeby nie była "jednorazowa" tzn. wymienne łożyska, dostęp części zamiennych, dobry serwis.

  Moje propozycje
  Link
  Link
  Link

  2) Lodówka - tutaj wymaganie to małe rozmiary przy dużej pojemności. Nic lepszego nie znalazłem niż ten samsung.
  Link

  3) Płyta indukcyjna - poza jakością i łączeniem pól nie mam innych preferencji
  Mój wybór - Link

  4) Zmywarka - 60 cm, wysuwana taca na sztućce, pojemność, energooszczędność
  Link

  5) Piekarnik - ma po prostu dobrze piec. Zastanawiam się nad dual cook od samsunga bo wydaje się to być praktyczne
  Link
  ewentualnie ten electrolux Link

  6) Mikrofala - tutaj kieruje się wyglądem. Nie wiem na co zwrócić uwagę poza jakością. Ma po prostu działać i coś podgrzać na szybko
  Link


  Z góry dziękuję za podpowiedzi. Budżet raczej w okolicach moich propozycji.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • TermopastyTermopasty
 • Level 26  
  grejfrut12 wrote:
  1) Pralka

  Jakie mają opcje i programy to wiesz czego potrzebujesz, wymiary widzisz. Jak dla mnie to LG. Dobra dostępność części, serwis te ogarnia. Na pewno nie samsung. Każda ma wymienne łożyska co najmniej raz (te "nierozbieralne" mają łożyska wymienialne raz). Kwestia rozcięcia bębna na spawie, kupienia łożysk nie wg numeru katalogowego producenta (bo wg producenta są niewymienialne a więc nie do kupienia jako część zamienna), tylko szukasz łożysk po wymiarach. To są znormalizowane elementy. A potem bęben złożyć, skleić odpowiednim do tworzywa klejem i dla pewności skręcić wkrętami by klej porządnie złapał. komora bębna jest z milimetr mniejsza ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Kilkukrotnie sprawdzone, zawsze z pozytywnym efektem.
  Co do kuchni, to lodówki chłodzą tak samo, w niektórych No Frost działa jak powinien, w innych nie (trzeba sprawdzić opinie), prócz rodzajów trybów wszystkie płyty indukcyjne są takie same, mikrofalówka to urządzenie stare jak dinozaury i tutaj też cudów nie ma i wszystko działa tak samo.
  Kwestia zmywarki ogólnie różnią się prócz pojemności efektem pracy. Niektóre załadowane po korek nie domywają i o tym też warto poczytać w internecie.
  Tutaj się od razu przyznam, do firmy Samsung mam wielką awersję, same problemy by cokolwiek naprawić. Do Boschów dostanę każdą pierdołę, do jakichś chińskich wynalazków można pojedyncze śrubki zamawiać a w Samsungu bez kombinowania to można od razu pół pralki wymieniać, bo "oni bęben mają spawany, kupuj pan nowy".