Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG GBB72MCDFN - Brak chłodzenia

12 May 2021 05:34 165 2
  • Level 2  
    Witam,
    zakupiłem na nowe mieszkanie lodówkę LG GBB72MCDFN, która przez okres remontu stała oryginalnie zapakowana w rogu nikomu nie wadząc. Po rozpakowaniu, delikatnym przemyciu oraz podłączeniu do prądu i wybraniu temperatur agregat(to małe urządzenie z tyłu na dole) niby się uruchomił, ale chodzi non stop na okrągło. Problem polega na tym, że w lodówce niby jest delikatnie chłodno(lecz już od wczoraj nawet w lodówce nie ma tej niskiej temperatury i produkty stają się ciepłe), ale w zamrażarce nic nie jest zamrożone (wsadziłem napoje, kostki lodu). W ciągu dnia włącza się alarm i miga temperatura zamrażarki tak jakby cały czas była za wysoka i nie potrafiło tego schłodzić. Funkcję Express Freeze włączyłem dla próby, ale też bez żadnych efektów zamrażania, w aplikacji lg thinq nie ma żadnych błędów ino pisze o trybie odmrażania, który jest aktywny i niby automatycznie odszrania w okolicach chłodnicy i po 30 min powinno się zakończyć.

Transport i wniesienie był po stronie sklepu, więc nie zwróciłem uwagi czy czasem źle jej nie transportowali. Wypoziomowana jest, nie kołysze się na boki ani przód/tył. Wyczytałem o podniesieniu lekko nóżek żeby tył opadł na ścianę, ale to też nie przyniosło rezultatów, Wyłączyłem z prądu lodówkę na minutę i podłączyłem na nowo, to i tak po chwili agregat zaczyna pracować na okrągło i jest gorący, skropliny wydobywają się prawidłowo. Drzwi dociskają prawidłowo, uszczelki nie są uszkodzone.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    O jakich "skroplinach" napisaleś skoro nie mrozi?
    Jak masz na gwarancji to wzywaj serwis.
  • Level 2  
    No w tej plastikowej rurce jak przykładam palec to trochę skroplin się pojawia na tym plastikowym naczynku i palec wilgotny.

Zgłosiłem sprawę i czekam na odzew serwisanta. Najwyżej poinformuje po naprawie co było przyczyną.