Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki Bt w gitarze chce zrobić sam

Norwid16 12 May 2021 10:04 183 13
    Norwid16
    Level 4  
    Witam was potrzebuje pomocy. Chce zrobić dla znajomej na urodziny głośnik bluetoth. Jako obudowę chce użyć starej gitary. I teraz tam mam niepotrzebny zestaw 2.1 creative inspire t3100 który umieszczę w gitarze i podepnę pod to transmiter bt. I tu pojawia się problem ponieważ transmiter bt wymaga ładowania przez usb. Nie mam pojęcia jak to podpiąć, gdzie przylutować aby to urządzenie było ciągle podłączone pod napięcie i nie wymagało ładowania co 6h . Może ktoś z was jest mi w stanie podpowiedzieć jak to rozwiązać. Głośniki i subwoofer będą podłączone do sieci. Z góry dzięki za pomoc .
    bumble
    User under supervision
    Ja robiłem taki głośnik. Kupiłem chiński wzmacniacz z BT 2+1. Do zasilania kupiłem stary uszkodzony odkurzacz bezprzewodowy gdzie okazały sie dobre ogniwa. Do ładowania chiński balaanser. Akku połączone szeregowo 6 sztuk i trzy takie pakiety równoległe napięcie 23V. Jak podłączysz bezpośrednio zasilanie będzie z balansera a nie z akku.
    Norwid16
    Level 4  
    Ale ja tam nie chce miec żadnych aku bo ten głośnik będzie wisiał na ścianie, dlatego chcę jakoś wykombinować jak to zrobić aby wszytko działało tylko na zasilaniu z sieci
    bumble
    User under supervision
    No to zasilacz normalny na napięcie takie jak zasilanie wzmacniacza i po kłopocie.

Dodano po 2 [minuty]:

https://pl.aliexpress.com/item/10050014941106...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
    do tego zasilacz jaki kolwiek najlepiej 24V

Dodano po 2 [minuty]:

https://pl.aliexpress.com/item/32976434715.ht...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
    masz bajery jakie chcesz z radiem całosć z zasilaczem cuda cudeńka i nawet nieźle to gra ci powiem.
    Norwid16
    Level 4  
    A nie da się tego jak zrobić z tych głośników i subufera bez kupowania i czekania bóg wie ile az takie cudo przyjdzie z Ali?. Nie można tego jakoś podłączyć w sensie transmiter z kable usc> kabel zasilający zesta 2.1 czy ewentualnie przylutowac to gdzieś tam na płytce która jest w suvuferze

Pytam bo zależy mi yez na tym aby to miało fajny nas nas wiem że ten zestaw bardzo fajnie gra
    bumble
    User under supervision
    Da się oczywiście że tak. Masz zasilacz trzeba tylko BT podłączyć i zasilić. Ewentualnie użyć zasilacza od tel komórkowego do zasilenia BT
    Norwid16
    Level 4  
    A mógł byś mi powiedzieć jak mam to zrobić bo jestem zielony w tym temacie. Bo już się zastanaiwłem czy przylutować poprostu +- z usb od transmitera do kabla zasilającego głośniki. Ale czy to się nie spali coś wtedy
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Jaki to transmiter. Są takie z wyjściem jack 3,5mm przez kabelek podłaczsz do głośników 2,1 a jego zasilanie do zasilacza od komórki mikro usb najprościej i zasilanie głośników do zasilania i gotowe
    Norwid16
    Level 4  
    Tak taki mam właśnie transmiter. I moje pytanie brzmi jak to teraz zrobić aby był tylko 1 kabel zasilający a nie odzielne od głośnika i odsielny od tramsitera
    398216 Usunięty
    Level 43  
    bumble wrote:
    Jaki to transmiter.
    Norwid16 wrote:
    Tak taki mam właśnie transmiter.
    Rozmowa ślepego z głuchym... JAKI - znaczy jaki model/typ - podaj symbol, oznaczenie ew. link do sklepu.
    bumble
    User under supervision
    Norwid16 wrote:
    Tak taki mam właśnie transmiter. I moje pytanie brzmi jak to teraz zrobić aby był tylko 1 kabel zasilający a nie odzielne od głośnika i odsielny od tramsitera

Jeśli nie chcesz nic lutować i wyciągać zasilania z głośnika to albo po prostu przedłużacz podwójny i tam wtyczki od zasilacza transmitera i głośnika w gitarze oczywiście. Najprościej. Bo od zasilacza transmitera raczej jest on we wtyczce i tu wtyczki nie obetniesz.
    Norwid16
    Level 4  
    Głośniki Bt w gitarze chce zrobić sam

Taki mam transmiter jeżeli jest opcja to przylutować gdzie tam do zasilacza to mogę to zrobić ale ktoś vy mnie musiał pokierować
    bumble
    User under supervision
    Transmiter jak masz zasilany? Podłączasz zamiast przejściówki kabelek in od głośników i zasilanie i zasilanie głośnika i głośniki boczne do centralnego.
    Norwid16
    Level 4  
    Transmiter zasilany jest przez microUsb. A reszta tak jak napisałeś