Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] zmiana temperatury wody , jak ustawić piec gazowy Junkers

12 May 2021 15:42 420 9
    User removed account
    Level 1  
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Przemysław553
    Level 17  
    Nic z tych zdjęć nie widać jak są ustawione pokrętła. Należy ustawić moc palnika na najwyższą , a przepływ wody na minimum.
    Jeśli to nie pomoże to będziemy szukać dalej.
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    BUCKS
    Level 39  
    tomasz6554 wrote:
    może to i lepiej mniejsza powierzchnia do ogrzania jak tylko 3 kaloryfery pracują

Twój kocioł ma moc minimalną 8,0kW i wymagane obciążenie cieplne to 9,5kW.
    Na 3 grzejnikach nie uzyskasz 8kW ale na 10 już jest to możliwe, także obecnie kocioł musi mocno taktować. Z pewnością na 10 grzejnikach podniosłaby się kultura pracy kotła ale również wzrosłyby rachunki za gaz i mógłbyś wskoczyć w taryfę W-3. To może oznaczać o ok. 300zł rocznie wyższe opłaty abonamentowe względem taryty W-2, więc koszty mogą zrobić się większe niż tylko koszt samego zużycia gazu.

tomasz6554 wrote:
    pod prysznicem mam raz zimną a raz gorącą wodę

Jeśli tak masz to znaczy, że palnik musi się wyłączać, czyli kocioł taktuje w trybie c.w.u. z powodu osiągnięcia zadanej temperatury.
    Może to być spowodowane np. zbyt małym przepływem wody albo zakamienionym wymiennikiem. Kocioł podobnie jak czajnik elektryczny wymaga usunięcia kamienia jaki się gromadzi na elementach przekazujących ciepło i mających kontakt z wodą. Nic nie pisałeś o czyszczeniu kotła, więc może masz problem z kamieniem, który utrudnia przekazywanie ciepła i może doprowadzać do miejscowego przegrzewania się wymiennika.
    To tylko moje przykładowe domysły, bo w czym tkwi u Ciebie problem to nie wiem.
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    BUCKS
    Level 39  
    Jeśli kocioł ma moc minimalną 8kW to oznacza to, że pracując przez 1h wyprodukuje co najmniej 8kWh energii. W efekcie Twoje grzejniki powinny mieć zdolność przekazania owych 8kWh energii do otoczenia w ciągu 1h. Przy małych grzejnikach jest to zwykle niemożliwe, a z 3 grzejnikami musiałbyś mieć bardzo duże grzejniki. Euroster daje sygnał grzania i wyłącza je jeśli temperatura w pokoju podniesie się o zadaną histerezę. Przy zbyt mocnym kotle palnik może zostać szybciej wyłączony z powodu osiągnięcia zadanej maksymalnej temperatury na kotle nim Euroster wykryje podniesienie temperatury.
    Taktowanie kotła w trybie c.o. to złożony proces, zależny od wielu czynników, których nie znam w Twoim przypadku, więc nie będę tego rozwijał. Ale z Twojego opisu zakładam, że taktowanie w trybie c.o. u Ciebie występują dosyć często.

Upewnij się że jak korzystasz z c,w.u. to palnik w kotle grzeje nonstop. Jeśli gaśnie to masz efekt taktowania, a trzeba zrobić tak by palnik grzał nonstop.
    Najlepiej jakbyś miał stały przepływ wody przez kocioł w trybie c.w.u. to zawsze masz mniej więcej te same warunki.
    Dlatego ja odkręcam kran na maska i zawsze w teorii mam ten sam przepływ wody. Przepływy mam ograniczone tak by nie przekraczać zdolności technicznych kotła do podgrzewania c.w.u.
    Dodatkowo temperaturę c.w.u. mam ustawioną na kotle tak, że używam tylko ciepłej wody bez mieszania z zimną, co zapewnia niższą temperaturę wody kotłowej w trybie c.w.u. i w konsekwencji mniejsze wytrącanie kamienia kotłowego w trybie c.w.u.

Zwykle w kotłach są wymienniki płytowe do grzania c.w.u. ale bywają inne rozwiązania. Jak jest w Twoim kotle to nie wiem, więc trudno stwierdzić, czy moje porady w Twoim przypadku będą przydatne.
    Ogólnie czysty, odkamieniony kocioł to podstawa, potem można bawić się ustawieniami itp., a tego, czego nie da się zmienić to trzeba zaakceptować, chyba, że kocioł 2-funkcyjny zamienisz na 1-funkcyjny + zasobnik c.w.u.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1