Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2 po wymianie sondy lambda spalanie spadlo ale nadal jest zawyżone

pixl666 13 May 2021 08:06 573 13
    pixl666
    Level 3  
    Witam forumowiczów mam następujący problem miałem spalanie 20l/100km wymieniłem obie sondy spalanie spadlo ale nadal się utrzymuje w granicach 12l/100km.
    Jeszcze problem widzę że na postoju spalanie komputer wskazuję że zużycie dystansowe rosnie samochód renault laguna 2 benzyna 2.0 turbo benzyna bez gazu pozdrawiam 😊
    adamjur1
    Level 41  
    Przy silniku 2.0 T 12 l to normalne ( mam drugiego Espace najpierw 2,0 16V teraz 2.0T w trasie udaje się zejść średnio poniżej 11, w mieście 13...
    Pozdr. J.
    pixl666
    Level 3  
    adamjur1 wrote:
    Przy silniku 2.0 T 12 l to normalne ( mam drugiego Espace najpierw 2,0 16V teraz 2.0T w trasie udaje się zejść średnio poniżej 11, w mieście 13...
    Pozdr. J.

Spoko rozumie ale przed awaria było wszystko super spalanie w granicy, 9-10l cykl mieszany zastanawia mnie dlaczego komputer zaczął liczyć spalanie na postoju skoro tego nigdy nie robił czy. Jest to spowodowane
    milejow
    Level 43  
    pixl666 wrote:
    dlaczego komputer zaczął liczyć spalanie na postoju skoro tego nigdy nie robił czy. Jest to spowodowane

Zawsze liczył średnie spalanie podczas stania na postoju tylko może tego nie ,zauważyłeś.
    pixl666
    Level 3  
    milejow wrote:
    pixl666 wrote:
    dlaczego komputer zaczął liczyć spalanie na postoju skoro tego nigdy nie robił czy. Jest to spowodowane

Zawsze liczył średnie spalanie podczas stania na postoju tylko może tego nie ,zauważyłeś.

Spoko rozumie może i tak jest ze nigdy nie zwracałem uwag na to chce sprawdzić jeszcze na paliwie sam se przeliczę i zobaczę zeczywiste spalanie.
    Skorzystam przy okazji jeszcze z rady na temat recznego automatycznego non stop zaświecą się check engine handbrake wymieniłem wszystkie czujniki z tym związane bładd usuniety ale powraca wciskam pedały sprzegla gasnie puszczam świeci
    genek1000
    Level 35  
    pixl666 wrote:
    ale nadal się utrzymuje w granicach 12l/100km.

Styl jazdy , opory toczenia , opony / koła - rozmiar itp .
    pixl666 wrote:
    Skorzystam przy okazji jeszcze z rady na temat recznego automatycznego non stop zaświecą się check engine handbrake wymieniłem wszystkie czujniki z tym związane bładd usuniety ale powraca wciskam pedały sprzegla gasnie puszczam świeci

Fajnie że wszystko wymieniłeś :D . A jaki błąd :?:

Dodano po 1 [minuty]:

pixl666 wrote:
    check engine handbrake

What :?:
    pixl666
    Level 3  
    check engine handbrake
    pixl666
    Level 3  
    genek1000 wrote:
    pixl666 wrote:
    zaświecą się check engine handbrake

Gdzie się zaświeca ?
    Nie ma takich komunikatów na liczniku .

Ja mam wutomatyczny hamulec reczny gdy wciskam pedały sprzegla komunikat gasniw
    genek1000
    Level 35  
    Albo ja jestem ślepy albo wysłałeś nie to zdjęcie. :D
    Pisze jak byk " Check Hand Brake " :D
    Nigdzie nie ma słowa " Engine" :!:
    Jakie błędy są zapisane w systemie automatycznego hamulca postojowego :?:
    adamjur1
    Level 41  
    U mnie były to pierwsze objawy za niskiego napięcia na pokładzie, skończyło się naprawą alternatora...
    Pozdr. J.
    emarcus
    Level 38  
    pixl666 wrote:
    check engine handbrake

Nie odpuszcza ci całkowicie ten elektryczny/automatyczny hamulec parkowania i praktycznie jeździsz na lekko zaciągniętym hamulcu.
    Oto pierwszy powód/przyczyna odpowiedzi na przepał i sygnalizację powiadamiania usterek.
    Szukaj w internecie pod:
    "Naprawa, diagnoza i wymiana linki hamulca postojowego Scenic II"
    Mimo ze twój pojazd to Laguna, to da ci pewien obraz rodzaju i procedury naprawy.

Ten sam producent, zatem prawdopodobnie koncept systemu będzie ten sam, a może nawet jest pełna zamienność tego układu włącznie z lokalizacją i procedurą jego naprawy.

e marcus
    pixl666
    Level 3  
    emarcus wrote:
    pixl666 wrote:
    check engine handbrake

Nie odpuszcza ci całkowicie ten elektryczny/automatyczny hamulec parkowania i praktycznie jeździsz na lekko zaciągniętym hamulcu.
    Oto pierwszy powód/przyczyna odpowiedzi na przepał i sygnalizację powiadamiania usterek.
    Szukaj w internecie pod:
    "Naprawa, diagnoza i wymiana linki hamulca postojowego Scenic II"
    Mimo ze twój pojazd to Laguna, to da ci pewien obraz rodzaju i procedury naprawy.

Ten sam producent, zatem prawdopodobnie koncept systemu będzie ten sam, a może nawet jest pełna zamienność tego układu włącznie z lokalizacją i procedurą jego naprawy.

Witam serdecznie ostatnio oglądałem taki filmik na YouTube jak gość to robił w sceniku i się tak zastanawiałem czy nie mam podobnego problemu potwierdziłeś moje przepuszczenia dziękuję Ci ślicznie za wypowiedź pozdrawiam 😊
    genek1000
    Level 35  
    emarcus wrote:

Przepraszam bo nie doczytałem - a skąd wiemy że hamulec nie odpuszcza 8-O :?:
    A jeśli nawet to skąd moduł to wie , jeśli
    pixl666 wrote:
    Ja mam wutomatyczny hamulec reczny gdy wciskam pedały sprzegla komunikat gasniw
    :?: