Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia od Fluke

magic9 13 May 2021 13:34 1437 8
IGE-XAO
 • Mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia od Fluke
  Firma Fluke wprowadza na rynek mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa podczas testów elektrycznych

  Nowa seria mierników cęgowych AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezdotykowym pomiarem napięcia zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz ułatwia jednoczesny pomiar napięcia i natężenia bez kontaktu z przewodami pod napięciem

  Eindhoven, Holandia. 11 maja 2021 r.: firma Fluke ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek serii mierników cęgowych, które istotnie zwiększają bezpieczeństwo serwisantów i techników podczas pomiarów elektrycznych. Przyrządy Fluke 377 i 378 to mierniki cęgowe AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezstykowym pomiarem napięcia, które pozwalają technikom na wykonywanie szybkich testów elektrycznych bez ryzyka kontaktu z częściami znajdującymi się pod napięciem.

  Pomiar bezdotykowy zapewnia większe bezpieczeństwo
  Przyrządy Fluke 377 i 378 wykorzystują technologię FieldSense™ do wykrywania wartości napięcia i natężenia za pomocą cęgów. Potrzebne jest jedynie połączenie z uziemieniem. Brak bezpośredniego kontaktu z elementami znajdującymi się pod napięciem minimalizuje ryzyko porażenia prądem lub łukiem elektrycznym.

  Łatwość użytkowania podczas pomiarów trójfazowych
  Mierniki cęgowe prawdziwej wartości skutecznej wykonują pomiary natężenia w zakresie do 1000 A dla prądu zmiennego/stałego i 2500 A dla prądu zmiennego za pomocą sondy prądowej „iFlex”. W celu ułatwienia obsługi pomiar w systemach trójfazowych składa się tylko z trzech kroków, a na podwójnym wyświetlaczu jednocześnie pojawiają się jednocześnie wartości napięcia i natężenia.

  Mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia od Fluke


  Połączone
  Oba mierniki są dostępne w wersji FC (Fluke Connect1:06 PM™) z interfejsem Bluetooth. Wersje 377 FC i 378 FC dostarczają również danych na temat rotacji faz, które można wyświetlić na smartfonie i zapisać w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminuje to konieczność tworzenia odręcznych notatek. Fluke Connect pozwala technikom serwisowym i pracownikom serwisu na dokumentowanie zmierzonych wartości oraz udostępnianie ich swoim zespołom. Zebrane dane można wykorzystać jako podstawę do stworzenia programu konserwacji zapobiegawczej.

  Mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia od Fluke


  Testowanie jakości zasilania
  W modelu 378 FC zastosowano unikatowy wskaźnik jakości zasilania (PQ), który wykrywa problemy z jakością energii elektrycznej dotyczące natężenia, napięcia lub współczynnika mocy. Umożliwia to użytkownikom szybkie sprawdzenie, czy problem jest związany ze źródłem zasilania, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.

  Do mierników cęgowych dołączane są również następujące elementy: zestaw magnetyczny TPAK do zawieszania mierników, walizka do przenoszenia o jakości premium, przewody pomiarowe TL224, sondy testowe TwistGuard oraz czarny zacisk uziemiający AC285.

  Więcej informacji na temat mierników cęgowych AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezstykowym pomiarem napięcia Fluke 377 FC i 378 FC wyposażonych w sondę iFlex znajduje się na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkty/testowanie-instalacji-elektrycznych.

  Informacje o firmie Fluke
  Misją firmy Fluke jest utrzymanie czołowej pozycji na rynku kompaktowych, elektronicznych przyrządów pomiarowych dla profesjonalistów. Oferowane przyrządy są wykorzystywane w wielu branżach na całym świecie przez techników i inżynierów do prac serwisowych, instalacyjnych i konserwacyjnych oraz w testach na liniach produkcyjnych i kontroli jakości. Firma Fluke, założona w 1948 roku, ma obecnie biura w 13 krajach europejskich i dostarcza swoje produkty do ponad 100 krajów świata. Dochody ze sprzedaży w Europie stanowią około 40% łącznej wartości sprzedaży firmy na całym świecie. Siedziba firmy Fluke znajduje się w mieście Everett (w amerykańskim stanie Waszyngton). Firma zatrudnia ponad 2500 pracowników na całym świecie. Europejska siedziba firmy (sprzedaż i serwis) mieści się w Eindhoven w Holandii.

  FLUKE jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Fluke Corporation.
  Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę internetową firmy Fluke — http://www.fluke.com.

  [News sponsorowany]

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  magic9
  Editor
  Offline 
  Has specialization in: redaktor treści elektroda
  magic9 wrote 707 posts with rating 316, helped 10 times. Live in city Kielce. Been with us since 2010 year.
 • IGE-XAO
 • #2
  CMS
  Administrator of HydePark
  Ja wiem, że cena z pewnością jest spora i może odstraszać, ale jednak wypadałoby ją podać.
 • IGE-XAO
 • #4
  Marek_Skalski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Produkt bardzo mi się podoba. Pomiar napięcia, natężenia prądu i dodatkowych parametrów + rejestracja w chmurze to całkiem fajna rzecz. Gdyby jeszcze była rejestrowana pozycja według GPS, to można by sprawdzić kiedy i gdzie pomiar był wykonany.
  Cena chyba nie jest taka straszna - Dystrybutor proponuje 377 za 2856 PLN + VAT, a 378 za 3296 PLN + VAT.
 • #5
  freebsd
  Level 39  
  Świetne. O ile łatwiej i szybciej można wykonać pomiar. To teraz poproszę o wersję z watomierzem, oraz kolejną do pomiaru trzech faz :-D
 • #6
  TechEkspert
  Editor
  Coś już jest w kierunku watomierza: "w modelu 378 FC zastosowano unikatowy wskaźnik jakości zasilania (PQ)",
  czyli musi śledzić przesunięcie między prądem a napięciem, chyba że chodzi o pomiar harmonicznych prądu/napięcia i jest to wskaźnik THD.
 • #7
  KonradGatek
  Level 27  
  TechEkspert wrote:
  unikatowy wskaźnik jakości zasilania

  Pan od pomiarów 5 letnich na spółdzielni: Jak mam zielony ptaszek to jest dobrze. Jak czerwony iks to piszę że źle. Polscy naukowcy, inżynierowie po politechnikach, dawno opracowali takie wskaźniki i potrafią się nimi bezbłędnie posługiwać.
 • #9
  SQ9MEM
  Level 29  
  To żadna nowość. Mam tester T6 (https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/testowanie-instalacji-elektrycznych/podstawowe-przyrzady-pomiarowe/fluke-t6-1000) od 3 lat i tak średnio o działa, często pokazuje głupoty.