Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofalówka lady deluxe CA-604 uszkodzony panel sterowani

24 Paź 2005 21:04 2124 4
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc w naprawie mikrofalówka Lady Delaxe model CA-604 .Zniszczeniu uległ panel sterowamia, a po właczeniu '' na ostro '' z magnetronu wydobywa się dym. Zastanawiam się, czy przyczynaą tego, mogą być diody przy tym dużym konsensatorze. Sprawdzane zwykłym miernikiem, przewodzą prąd w obie strony. Nie wiem, może to tak ma być, moje pojęcie o elektronice jest bardzo nikłe.
  • Poziom 21  
    Skoro tak to oddaj mikrofalówkę do naprawy bo jeszcze zrobisz sobie krzywdę. Magnetron może być niebezpieczny przy niewłaściwej obsłudze!! Diody HRV nie powinny przewodzić w ogóle przy sprawdzaniu zwykłym miernikiem.
  • Poziom 11  
    Dziękuję bardzo Panu za odpowiedź i ostrzeżenie. Będę bardzo wdzięczny, jeżeli zechce mi pan odpowiedzieć na pytanie: czy wymiana tych diod może spowodować, że magnetron przestanie dymić i będzie działał poprawnie, czy też jest on już uszkodzony. Wymiana magnetronu, wziąwszy pod uwagę wiek tego urządzenia, jest na pewno nieopłacalna.
  • Specjalista AGD
    Magnetron to nie gril chyba juz skonczyla sie jego rola.
  • Poziom 21  
    axxx napisał:
    Magnetron to nie gril chyba juz skonczyla sie jego rola.

Dokładnie tak, wymiana diod jest konieczna ale magnetronu również. Nie radzę nic kombinować, tylko poszukać jakiegoś używanego sprawnego o podobnych parametrach. Pozdrawiam.