Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oparta na Xavier NX kamera AI z sensorem do 8 MPix

ghost666 16 May 2021 10:17 570 0
 • Oparta na Xavier NX kamera AI z sensorem do 8 MPix
  Wbudowana kamera firmy Adlnk - NEON-2000-JNX - z mocowaniem typu C obsługuje stos EVA oparty na Ubuntu dla a Jetson Xavier NX i zapewnia gigabitowy Ethernet, USB Typu C z Display Portem oraz obsługę do sześciu czujników o rozdzielczości 8 MP (Sony IMX334).

  W lipcu ubiegłego roku Adlink zaprezentował wbudowaną kamerę wizyjną z serii NEON-2000-JT2, która była dostępna z wyborem modułów Nvidia Jetson TX2 lub Xavier NX. Firma ogłosiła teraz niewielką aktualizację zwaną serią NEON-2000-JNX, wyposażoną w szybszy moduł Xavier NX i oferującą do wyboru dwa dodatkowe czujniki, w tym pierwszy 8-megapikselowy model.

  Oparta na Xavier NX kamera AI z sensorem do 8 MPix


  NEON-2000-JNX jest przeznaczony do rozwiązań wizyjnych AI na produkcji, w logistyce, handlu detalicznym, usługach, rolnictwie, inteligentnyh systemach miejskich, opiece zdrowotnej i naukach przyrodniczych oraz innych skrajnych i niszowych aplikacjach. Jest on dostarczany z ulepszonym SDK opartym na Ubuntu 18.04 L4T (Linux for Tegra) z JetPackiem Nvidii, który Adlink nazywa teraz EVA SDK (Edge Vision Analytics Software Development Kit), w połączeniu z zestawem pełnym wstępnie sprawdzonych komponentów i akcesoriów, SDK pomaga firmie Adlink w dążeniu do celu, jakim jest stworzenie łatwego do wdrożenia rozwiązania do widzenia maszynowego, które nie wymaga dużej konfiguracji ani dodatkowych zakupów.  Nowe opcje czujników obejmują sensor On Semi z globalną migawką i rozdzielczością 2 MP (60 kl./s) AR0234 o rozdzielczości 8 MP (30 kl./s) i sensor Sony IMX334. Czujnik Sony, który wykorzystano już w zestawie deweloperskim MYIR dla karty FZ3 Card SBC opartej na Zynq UltraScale+, oferuje tryby wyzwalania programowego i wyzwalania swobodnego, ale brakuje mu sprzętowej obsługi wyzwalania pozostałych pięciu czujników.

  Nowe czujniki są obsługiwane za pomocą zestawu SDK czujnika obrazu opartego na V4L2 i Gstreamer zamiast pakietu Basler Python SDK. Te połączone czujniki wykorzystują MIPI i zapewniają mniejsze obciążenie procesora oraz oferują szerszy zakres roboczy temperstury od 0°C do 55°C w porównaniu z innymi czujnikami o zakresie temperatur od 0°C do 45°C. Obejmują one zakres od 1,2 MP (ON Semi AR0134) do 5 MP (ON Semi MT9P031).

  Inne funkcje wydają się pozostać takie same, z wyjątkiem braku opcji z klasą ochrony IP67, która była dostępna w wersji TX2 NEON-2000-JT2. Tak jak poprzednio, 700-gramowy aparat ma wymiary 123,3 mm x 77,5 mm x 66,8 mm, zapewnia odporność na wstrząsy do 30G i wibracje do 5Grms. Pobór mocy modułu wzrósł z 30 W do 40 W w nowej wersji.

  NEON-2000-JNX jest wyposażony w port USB 3.0 Type-C z obsługą USB, DisplayPort (do 1920 x 1080 przy 30 klatek na sekundę), zasilania alternatywne dla gniazda 12 V lub wyjście 5 V do opcjonalnego koncentratora z złączem typu C. Inne funkcje obejmują gigabitowy port Ethernetowy, gniazdo karty microSD, port micro-USB OTG i interfejs do systemowej pamięci Flash. Port DB9 zapewnia interfejsy UART i po cztery wejścia i wyjścia cyfrowe. Linie GPIO są sparowane z układem FPGA w module i wykorzystywane są do wyzwalania sensora w czasie rzeczywistym.
  Akcesoria obejmują koncentrator i adapter typu C, płytkę rozszerzającą wejścia i wyjścia, zasilacz 12 V, kable oraz obiektyw z osłoną z mocowaniem typu C i ogniskową 8 mm.

  NEON-2000-JNX jest już dostępny w handlu, ale nie jest znana jego cena. Więcej informacji można znaleźć w prezentacji Adlink i na stronie produktu.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/xavier-nx-based-edge-ai-camera-offers-up-to-an-8mp-sensor/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11009 posts with rating 9359, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.