Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Serwer plików multimedialnych

Edward Pudaś 16 May 2021 18:41 282 5
 • #1
  Edward Pudaś
  Level 11  
  Witam!
  Mam pewien problem z udostępnianiem zawartości multimedialnej w sieci domowej. Otóż mam serwer domowy NAS Zyxel326 na którym trzymam pliki wideo i foto i z niego odtwarzałem na odbiorniku TV Sony Bravia z systemem android. Ale problem w tym, że Telewizor czasem nie widzi NAS'a albo nie widzi plików. :cry: Często podczas odtwarzania po prostu zamraża się i wyświetla napis że nie rozpoznał typu pliku. Trzeba od nowa załadować film i tak do następnego razu. Czasem się uda bez przerywania ale rzadko.
  Polaczenie TV z NAS-em jest kablowe i sieć działa z szybkością gigabitową. Jedynie TV ma kartę sieciową 100 Mbit. Zniechęcony tym próbowałem wykorzystać serwer z Windows Media Playera i nawet w pierwszym momencie to zadziałało. Za którymś razem jednak WMP niby jest widoczny na TV, ale zawartości medialnej już nie widzi. Ściągnąłem więc na komputer stacjonarny - też podłączony kablowo z resztą urządzeń, program serwera plikowego Uniwersal Media Serwer v.10.5.0. Zainstalowałem, stworzyłem bibliotekę z plikami i faktycznie jest on widziany na telewizorze. Niestety tak było na początku testów a potem znowu problem. Niby serwer jest widziany, foldery i pliki również, ale przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek z nich pojawia się obracające kółko no to tak już zostaje. Jak otworzę ekran serwera na komputerze to o dziwo zamiast ikony jednego telewizora pojawiają się aż 3. Załączam screenshot (To czwarte urządzenie to NAS). Nie wiem skąd aż trzy ikony i nie wiadomo który jest właściwy. Jak wyłączę serwer i ponownie załączę to pojawia się jeden ale i tak ma problem z odtwarzaniem.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  procsa
  Level 31  
  A nie masz przypadkiem jakiegoś problemu z adresami IP, tzn. Konfliktu ? Czy z poziomu PC idzie bez problemu odtwarzać wszystko?? Czy jest uruchomiona usługa DLNA na serwerze NAS ?
 • #3
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Edward Pudaś wrote:
  TV Sony Bravia z systemem android.

  Jakie ma ten tv oprogramowanie?
  Jest nowsze dostępne to wgraj

  A potrzeba czegoś co się nazywa media serwer.
  Tv powinien też obsługiwać DLNA, SMB.
 • #4
  Edward Pudaś
  Level 11  
  Telewizor ma oprogramowanie Androida (chyba wersja 7) i jak włączę sprawdzanie aktualizacji to wypisuje mi że nie ma, że jest aktualne. Co prawda na stronie znalazłem jakby nowsze ale sam nie wiem czy próbować go wgrywać. Ten model Bravia obsługuje DLNA, Chromecast, SMB i czort wie co jeszcze bo to był taki wypasiony odbiornik. (KD-55X9005C). Podejrzewam, że on gdzieś tam zapisuje sobie ustawienia ale nie odświeża ich w potrzebnej chwili. Najlepiej działa reset systemu ale trudno co 2-3 dni wyłączać całkowicie z prądu bo to raczej nie jest zbyt korzystne .
 • #6
  Edward Pudaś
  Level 11  
  Znalazłem nowy soft do TV ale musiałem go wgrać poprzez USB. Tzn jak wstawiłem pendrajwa do tv to od razu go wykrył, skopiował i zainstalował. Ale to nie rozwiązało sprawy. Podpowiedziano mi żebym wgrał sobie na TV program VLC dla Androida. No i okazuje się, że ten program działa doskonale, wykrywa wszystko w sieci domowej no i odtwarza filmy bez żadnych zacięć.