Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Still R70-20G hybryda nie odpala

Ninja76 17 May 2021 01:22 183 0
    Ninja76
    Level 14  
    Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy przy naprawie wózka widłowego Still model R70-20G z 2004r.
    Wózek hybryda, silnik benzynowy zasilany LPG , dalej prądnica i silnik elektryczny jako napęd jazdy.
    Pierwotna usterka (według poprzedniego własciciela) polegała na braku jazdy do przodu, reszta podobno działała. Wózek stał prawie trzy lata.
    Do mnie wózek trafił po kilku próbach naprawy z wyjętym sterownikiem głównym i częściowo porozpinaną instalacją.
    Na chwilę obecną wszystko pospinane zgodnie z oznaczeniami , na wyświetlaczu brak błędów , wózek odpala ale po kilku sekundach gaśnie silnik spalinowy - bez błędów. Powodem jest odcięcie zasilania gazu przez elektrozawór.
    Po wysterowaniu elektrozaworu dopływu gazu z zewnętrznego zasilania silnik spalinowy normalnie pracuje , przy czym po kilkunastu sekundach pojawia się na wyświetlaczu błąd alternatora. W czasie takiej pracy nie reaguje na pedał gazu.
    Przeglądając sterownik główny wymieniłem baterię 3V z podtrzymania , stara miała 0V. Reszta w sterowniku teoretycznie wygląda ok.
    Niestety nie mam schematu więc trochę problematyczna naprawa, tym bardziej że nie mam doświadczenia z takimi wózkami.
    Proszę o podpowiedzi gdzie szukać .
    Każda wskazówka mile widziana.