Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WS 354 prawy kanał trzeszczy...

24 Paź 2005 22:12 1398 6
  • Poziom 9  
    Mam problem a mianowicie w podanym wyżej wzmacniaczu po podłączeniu głośnika do kanału prawego strasznie trzeszczy jak daje większy bas(treble w miarę słychać). Na kanale lewym jest ok. Co się stało?? Co trzeba zrobić ??
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Witam, sprawdz na płytce czy nie ma zimnych lutów bo mogą być one przyczynąjeśli nie ma to sprawdz kondensatory i tranzysorki , aprzy okazji przeczyść potencjometry volume i balans pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    a co to są te zimne luty ?? ja jestem początkującym amatorem:) i jeszcze nie wiem.
  • Poziom 30  
    Jak jestes poczatkujacym amatorem to lepiej zanies ten sprzet do serwisu niech ci zrobia pozadnie. Bo jak sie nie znasz to mozesz tylko gorzej zrobic i wogule nie bedzie dzialal.
  • Poziom 9  
    ale ja chcę sam pogrzebać.. a to nie jest drogi sprzęt, a przynajmniej sie czegoś nauczę. Co tp są te zimne luty?? a ile może kosztować naprawa w serwisie ??
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    wiesz co to są zimne lutypopatrz czy luty nie mają nalotu to świadczy o nie fachowej naprawie jeżeli tak musisz odsysaczem (jeżeli go nie masz musisz wylutować elementy pod którymi są zimne luty albo przegrzana cyna) czasami może być kabel uszkodzony
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    zimny lut, czyli niby element jest przylutowany, a jak pomacasz koncowke, to okazuje sie, ze sie rusza, czyli cyna puscila i niby to sie trzyma, a nie styka:D