Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator Pola Torsyjnego

RADASSS 24 Paź 2005 22:29 27669 22
    RADASSS
    Poziom 14  
    Jako praktyczne urządzenie, teorii zapoczątkowanej w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic365174.html proponuję skonstruowanie jak w temacie. Istotne dane są zawarte w linkach zamieszczonych w powyższym linku. Jednak za nim "Elektrodowicze" zaczniecie cokolwiek wypisywać, uprzejmie proszę o bardzo szczegółowe i dogłębne zapoznanie się z Teoria Pola Torsyjnego, podeprzeć to Konceptem Dipolarnej Grawitacji i nie zapychania serwera bzdetami w tonacji: po co ci to, daj se spokoj, to idiotyzm, to mistyfikacja, to nie możliwe, itd.,itp.. Proszę o konstruktywne pytania i wypowiedzi. Osobom, którym temat wydaje się śmieszny, drażniący, niepotrzebny, bezsensowny zapraszam do wypowiadania się w innych tematach.
    Serdecznie dziękuję i zapraszam.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
    RADASSS
    Poziom 14  
    Synonimem "Pola Torsyjnego" jest " Teoria Próżni Fizycznej" uprawiana przez G. Szypowa . Pola Torsyjne, inaczej "Pola Wirowania" są wzmiankowane np. tu: http://www.gwiazdy.com.pl/51_99/2.htm. Niestety większoś znalezionych przeze mnie w Net'cie info, mniej lub bardziej kopiuje ten tekst, ale jestem w trakcie odszukiwania info w, którym był zawarty opis eksperymentu przeprowadzonego przez jedną (najprawdopodobniej) naszą uczelnię, a dotyczący zdalnej aktywacji paliwa. Znalazłem to bardzo dawno temu i nie przywiązywałem do tego wagi; dane tam zawarte były rzetelnie przedstawione, oczywiście z wartościami liczbowymi.

Dodano po 18 [minuty]:

I jeszcze taki wywiad: http://www.mag.media.pl/CZASOPIS/2004/200402/fizyka.htm.
    solar1
    Poziom 15  
    generator - jest to urzadzenie wytarzajace cos.... z tego co sie na czytalem (przebacz matko fizyko) "pole torsacyjne" jest obecne w calym wsechswiecie i nie da sie go wytwrzyc..... post 1 jest pozbwiony logiki
    , okesl jaakies wielkosci "fizyczne", parametry jakie ma miec taki generator a wtedy sie wyliczy ile potrzeba na to uzyc energi aby takie cos powstalo wogole

a i te linki mozna se wsadzic w ..... w jednym z linkow czytamy
    "
    Podobno zbudowano kilka urządzeń, których współczynnik sprawności wynosi od 300 do 500%, chociaż według znanych praw fizyki taki współczynnik nie może przekraczać 100%. Inaczej mówiąc, stworzono perpetuum mobile. Takimi urządzeniami są np. grzejniki domowe, które, pobierając 1 kilowat energii elektrycznej, produkują 4 kilowaty energii cieplnej.

"
    To czemu za ogrzewnie place ta duzo ?
    Zeby urzadzenie takie powstalo musimy miec zetelne ifno e np to pole dila tak i tak... tk i tak odziaywuje na atomy i tak po sznurku zbudujemy ;) pradnice napedana pole torsacyjnym :)

"
    Pole torsyjne można wyczuć palcami, jak i zobaczyć, ale nie jest to takie proste, bo trzeba mieć umiejętność widzenia aury (aura to pole torsyjne) a mało, kto takową posiada (niestety).

Wyczucie w palcach łatwo jest wyrobić taką techniką:
    - siadamy prosto (na krześle jakimś)
    - trzymamy dłonie tak jak przy modlitwie tylko ma byś 6-10cm wolnej przestrzeni pomiędzy nimi
    - koncentrujemy się na wewnętrznej stronie dłoni

Powinniśmy czuć zdrętwienie dłoni i jakieś inne odczucia (zimno, ciarki, wibracje) zależne od osoby. 30min dziennie w powinno wystarczyć (najlepiej w dwóch sesjach po 15min), aby po tygodniu móc dokładnie móc wyczuwać pole torsyjne (aurę). Jest przydatne jak budujemy własny generator. Najlepiej jest także przed także przed ćwiczeniem trochę pomedytować.
    "
    no to juz wiemy ze pole trsacyjne to aura ....
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Jak się pisze po angielsku nazwisko Gennadija Szypowa?
    A może masz namiary na jego publikacje?

Czy to Szypow się wypowiada, że fizyka opisuje całą rzeczywistość, razem z Bogiem?
    Jeśli tak, to jego podejście jest nienaukowe - kwestia metod badawczych, kto zna się
    na filozofii, lub na epistemologii (wiedza o poznaniu), ten wie, o co chodzi - metody,
    których używa nauka (w tym fizyka) do badania zjawisk nie nadają się do opisu Boga.

Ktoś coś nazwał "polem torsyjnym" - czym się kierował wybierając nazwę?

Nie zauważyłem żadnej konkretnej informacji o "polu torsyjnym" - jedynie wypowiedzi
    o charakterze ocen, a nie informacji. Np. wzmianka o polu lewo- i prawoskrętnym
    - po czym się rozróżnia, które jest które, jak się tę skrętność mierzy?

RADASSS, prosisz o zapoznanie się z teorią pola torsyjnego, ale pod tymi linkami
    nie ma nawet namiastki teorii - gdzie jest teoria, z którą chcesz, by inni się zapoznali?
    RADASSS
    Poziom 14  
    "To czemu za ogrzewnie place ta duzo ?"
    Ta duzo i baaaardzo dlugoooo; z prozaicznej przyczyny, bo prawa fizy są d....... zbadane. I ten przykry dla nas "szaraczków" stan potrwa co najmniej do momentu wykopania całego wegla, ropy, uranu, itp., a chwila wprowadzenia urządzeń do pozyskiwania "dziwnej" energii będzie odwlekana w nieskończoność. I nawet jak technologia ta będzie upowszechniona to właściwe grupy społeczne i tak zatroszczą się abyśmy za mało nie płacili. Konkurencji w energetyce zbyt wielkiej nie ma i prędko nie będzie. Kto produkuje, rozprowadza energię, ten rządzi. Dużo prędzej nastąpi konsolidacja potentatów energetycznych niż cokolwiek innego na Ziemi, ale obym się mylił.

Dodano po 15 [minuty]:

http://www.zigzag.pl/jmte/Torsion.htm

Dodano po 3 [minuty]:

Na razie nic ciekawego nie znalazłem; jestem w trakcie.
    _jta_
    Specjalista elektronik
    No, tutaj też są raczej tylko oceny... opis teorii ma być za 50zł.
    Jak w TV Markecie - chwalą, że świetne, ale prawie nic o tym, co to - zapłać, to się dowiesz.
    Tylko z jakiej racji mam płacić za coś, co może okazać się zupełnie bezwartościowe?
    A może cała ta impreza jest tylko sposobem wyciągania pieniędzy od naiwnych?

Aktualnie jak się oferuje poprzez Internet książkę, to udostępnia się spis treści,
    jakieś fragmenty, żeby można było to przejrzeć, i ocenić, czy chce się taką książkę
    kupić; oferuje firma podająca swoje dane, i gwarantująca możliwość zwrotu towaru
    jakby się nie spodobał - a tu nic, płać to dostaniesz jakieś "materiały źródłowe".
    Albo i nie dostaniesz - już niedawno czytałem o firmie, które oferuje np. kamerę
    Sony, a wysyła jakieś tanie badziewie. Więc i ci mogą przysłać byle co.
    solar1
    Poziom 15  
    RADASSS napisał:

konia z ferii jak to ma sprawnosc 200% .. poprostu ludzie sa coraz ... miej kumaci i daj sobe wmawiac cos ma sprawnosc 200% <to poco takiemu generaotorowi ciepla silik elektryczny ? >
    radass ptanie dla ciebie
    powiedzmy z mamy silnik elektryczny pradu przmiennego podlaczony do > czegos co ma sprawnosc 100% < na ktorym pisze 2kW 2800obr 230/400V
    jak mysllisz ile bierze ten silnik z sieci ?
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Z tymi % to może ktoś pomylił pojęcia - są takie układy do ogrzewania, które dostarczają
    kilkakrotnie więcej ciepła, niż zużywają energii elektrycznej - najprościej wziąć zwyczajną
    lodówkę, wyjąć drzwiczki, i zamontować w ścianie otworem od drzwiczek na zewnątrz
    - to wystarczy, by uzyskać ogrzewanie znacznie wydajniejsze od piecyka elektrycznego.
    Przypuszczam, że to o coś takiego chodziło - pytanie na jakim etapie ktoś przekręcił.

Nie jest określone, co właściwie jest rozumiane przez nazwę "pole torsyjne", fragment
    "tzw. Teorii Pola Torsyjnego lub zwanej inaczej Teorii Pola Świadomości" wydaje się
    sugerować, że ma ono być źródłem świadomości - jeśli by tak miało być, to nie ma co
    myśleć o skonstruowaniu generatora takiego pola, musiałby mieć złożoność podobną
    do naszego umysłu, a do zbudowania czegoś takiego jest nam bardzo daleko...
    RADASSS
    Poziom 14  
    solar1 - nie przesadzaj, dokładniutko wiem jaką sprawność mają sil. elekt. odnośnej mocy.
    Coś przy okazji; 5 - 6 listopada we Wrocławiu odbędzie się już V Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków http://www.ndw.v.pl/glowna.php - jezeli ciężko nie zaniemogę to pojawię się tam na pewno. Dla mniej wtajemniczonych; jest to spotkanie dla pasjonatów, wierzących że już zaprzęgnięto do roboty "dziwną" energię. Jeżeli będą chętni, to z przyjemnością podziele się osobistymi wrażeniami. Do tego czasu szukam po Net'cie konkretów "Teorii Szypowa".

Dodano po 19 [minuty]:

http://www22.pair.com/csdc/pdf/shipov.pdf
    http://twm.co.nz/Torsion_Beaty.htm
    _jta_
    Specjalista elektronik
    Czy z tego należy wnioskować, że chodzi o przyjmowanie tej "dziwnej" energii na wiarę?

A mottem Royal Society w Londynie jest "Nullius in Verba" - czyli nic nie przyjmujemy
    na słowa, wszystko musimy sprawdzić, i dopiero wtedy uważamy za rzeczywiste...
    Gdzieś na początku był taki eksperyment z żukiem - opisany w miesięczniku "Delta".

A, jeszcze chciałem o czymś przypomnieć: za pokazanie co poniektórych zjawisk
    paranormalnych ogłoszono nagrodę, która początkowo była kilka tysięcy dolarów
    (ktoś tyle ufundował), ale obecnie przekracza milion (bo się dołożyli inni, i tyle się
    uzbierało). Warunek: zjawisko zostanie zbadane tak, by wykluczyć oszustwo.
    Jedno z możliwych zjawisk do zainkasowania tej nagrody to różdżkarstwo, ale
    można i inne, na przykład Uri Geller próbował swoją sztuczkę z gięciem łyżeczek.
    Jak do tej pory nikt tej nagrody nie zainkasował... Gellerowi przestały się giąć.

Jeśli by ktoś odkrył nowy rodzaj energii, nieznany nauce (tzn. nowy rodzaj pola),
    to otrzymałby za to nagrodę Nobla (spory prestiż, i milion dolarów).
    tommakus
    Poziom 1  
    RADASSS no i bardzo dobrze ze zalozyles ten temat... szkoda tylko, ze takie male zainteresowanie.

Dla mnie przynajmniej jest to bardzo interesujace i takze szukam czegos co przydalo by sie jakos do skonstruowania Generatora Pola Torsyjnego.

Mam nadzieje, ze razem uda nam sie cos wyszperac, powymieniac uwagami no i moze cos stworzymy :D

Co do wypowiedzi innych twierdze ze nie jestescie jeszcze przygotowani na wielkie zmiany - nie jestescie na nie otwarci. Skoro nie mozna powiedziec czy cos jest czy nie(zachodzi badz nie zachodzi). Trzeba to zbadac. Wiec nie skreslajmy od razu tego tematu.

Pozdrawiam wszystkich :)
    vihajster
    Poziom 12  
    Co dwa lata jest organizowana konferencja COE - Czujniki
    Optoelektroniczne i Elektroniczne. Kilka lat temu był na tej konferencji
    prezentowany referat na temt czujnika chyba położenia lub
    przyśpieszenia, nie pamiętam szczegółów, ale była mowa o napędzie
    torsyjnym i badaniach nad wykorzystaniem pola toryjnego do transmisji
    danych. Wedlug autora rosjanie prowadzili próby łączności z okrętami
    podwodnymi wykorzystując pole torsyjne.
    Pewnie w internecie można znależć materiały z COE, mam je gdzieś
    w wersji drukowanej.
    rusala
    Poziom 22  
    powiemtyle, temat mi sie podoba, oczywiscie niema co przyjmowac niczego na wiare, ale mam przeczucie ze cos w tym jest. Np kiedy jakis czas temu uslyszalem o kawitacji (byla o tym mowa rowniez w jednym linkow) bylo to dla mnie zjawisko wrecz magiczne nie mowiac juz o tzw superkawitacji. Troche nadal nie wiem czym ma byc to nowe pole ale jestem skolonny przypuscic ze jego istnienie jest mozliwe.

A tak przy okazji w Rosji i u ludzi z slowianskimi nazwiskami to wszystko jest mozliwe ;-) np do tej pory nie wyjasniono niektorych eksperymentow prowadzonych przez Tesle choc glownie braku dokumentacji

Kilka lat temu slyszalem o zjawisku zwanym "energia punktu zerowego" czy to cos podobnego?
    vihajster
    Poziom 12  
    Jak pisałem wcześniej, na konferencji COE był ten temat poruszany.
    Sprawdziłem, była to COE2002. W internecie nie znalazłem
    materiałów z tej konferencji, ale byłem na niej i mam CD z materiałami.
    Odszukałem referat pod tytułem:
    "Możliwości optoelektronicznej detekcji
    promieniowania elektrotorsyjnego wytwarzanego
    za pomocą generatora Akimowa"
    autorzy:
    Andrzej SZELMANOWSKI, Mirosław WITOŚ
    Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, 01-494 Warszawa, ul. Ks. Bolesława 6
    Streszczenie: W referacie omówiono podstawowe właściwości promieniowania elektrotorsyjnego oraz
    zależności matematyczne opisujące jego działanie. Przedstawiono model fizyczny generatora pola torsyjnego
    zbudowany w ITWL wg schematu Akimowa oraz wstępne wyniki badań wpływu tego promieniowania
    na krystalizację soli NaCl. Jako możliwe układy detekcji zmian i modyfikacji sieci krystalicznej pod wpływem
    promieniowania elektrotorsyjnego zaproponowano czujniki optoelektroniczne.

Referat został opublikowany w materiałach konferencyjnych i jest
    ogólnie dostępny w każdej bibliotece uczelnianej (dobrej uczelni
    oczywiście).
    W razie wykorzystania referatu we własnej pracy (np. dyplomowej lub
    innej) należy koniecznie podać pełny opis źródła (tytuł, autorzy, miejsce
    wydania itd) aby nie być posądzonym o plagait.
    Życzę powodzenia w generowaniu pola torsyjnego.
    Załączam pełną treść referatu w pliku PDF.
    Załączniki: