Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

1.9 DCI kopci na czarno - Laguna 1.9 DCI kopci na czarno i nie ma mocy

BoaDupcyciel 18 May 2021 16:28 333 2
    BoaDupcyciel
    Level 2  
    Siema, 1.9 DCI padnięte było turbo, rozleciał się wirnik, zdiagnozowałem, złożyłem zgodnie ze sztuką, po tygodniu zaświeciły się kontrolki od świec żarowych, świece są do wymiany tak czy siak, ale samochód dymi na czarno przy obrotach 2-2500, oprocz tego polowe "kuni" padło na zawał, jako iż nie mam kompa, udałem się do mechanika i wyszły błędy mianowicie:
    -spalona świeca
    -zwarcie w obwodzie EGR

Egr był czyszczony bo już wcześniej świrował, IC był kiedyś spawany, ale nie słychać przedmuchów, świece wymienię ale nie sądzę zeby było to spowodowane świecami żarowymi, szczelność w układzie dolotowym jest, wymieniony elektrozawór podciśnienia bo byl padnięty, być może wtryski mogą lać najprawdopodobie, nikt ich nie robił jeszcze, do roboty również rozrząd. Dodam jeszcze, że samochód podczas gdy już sie dotarł, dając mu w pizd.... żeby przepalil pozostały olej z dolotu itd przełączył sie w tryb awaryjny, i moc wróciła .
    Teraz pytanie, robić test przelewowy wtryskow?/ wymieniać EGR?/ Wymieniac przepływomierz? Podejrzewam że może być również jego wina, chodź błedu z w sterowniku nie ma, aczkolwiek miałem przypadek gdzie był walnięty a w kompie tego nie widział ale to juz w innym aucie/ Czy może wina IC?
    Co polecacie na pierwszorzędnie sprawdzić?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    koleś kit
    Level 38  
    Na początek zobacz czy EGR nie jest otwarty.Która to generacja DCI?Bo niektóre miały tak że EGR był odłączony a moc była.Bład był tylko w pamięci.Reszta komp i podgląd parametrów.NIe masz,będzie ciężko na oko.
    BoaDupcyciel
    Level 2  
    1.9 DCI 120 km

Dodano po 52 [minuty]:

Po podpięciu pod urządzenie diagnostyczne są następujące błędy:
    -System recykluracji spalin- za duża ilość
    -sterowanie poziomem zawirowania-przerwa/zwarcie do masy
    -zawór elektromagnetyczny ciśniania doładowania-za duza ilośc
    +spalone świece