Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hyundai tucson 2005r ciężko odpala

wsk 125kacper 18 May 2021 17:34 156 5
    wsk 125kacper
    Level 4  
    Witam mam pewien problem auto bardzo ciężko odpala,wymieniona pompa paliwa jakieś 3tyg temu.
    Moje pytanie brzmi czy jak odplam go czy ma się lać paliwo z przelewu jak odepnę wężyk.
    Wyczytałem na forum że ma się nie lać bo nie będzie cisnienia.
    odpowiada za to zawór wysokiego ciśnienia w listwie zasilającej.
    Co może być z tym odpalaniem dzisiaj odpalał ponad 40 s i odpalił.
    Z góry dzięki
    decybel91
    Level 41  
    Będzie się przelewać, ponieważ ma pompę elektryczna w baku. Na takie problemy w silniku n2.0 crdi najczęściej uszkodzony wtrysk, łuszcząca się farba, czujnik wału zawór EGR.
    wsk 125kacper
    Level 4  
    Bak wyczyszczony jeśli już odpali działa,wszystko bez zarzutów lecz przy mocnym dodaniu gazu i hamowaniu czasami gaśnie.
    A z tym przelewem paliwa nie powinno być tak że pompa ma napompować? A wszystko przelewa do baku chyba to jest logiczne ?
    Bo ciśnienia paliwa nie ma

Dodano po 38 [minuty]:

A po drugie wtryski regenerowane pompa również pozdrawiam
    decybel91
    Level 41  
    Wszystko działa lecz nie działa. Bardzo fajna sprawa. Wtryskiwacze na przelew, ponownie do zbiornika zajrzeć regulator ciśnienia paliwa do czyszczenia.
    wsk 125kacper
    Level 4  
    Panowie wymieniłem zawór wysokiego ciśnienia na listwie zasilającej i problem z odpalaniem się skończył.
    Ale jeśli wcisnę mu do pełna do zgaśnie Ale po chwili i przy mocnym hamowaniu co może być ?
    wsk 125kacper
    Level 4  
    Dodam jeszcze na biegu neutralnym lub na parkingu można mu wcisnąć ile się da i nic się nie dzieje.
    Nie gaśnie macie jakieś pomysły bak czysty bo czyściłem co zauważyłem jeśli auto zgaśnie,włącza się stacyjek i pompa nie pompuje nie słychać jej trzeba chwile odczekać i działa.
    Co to może być co sprawdzić?