Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Movano 2,5 CDTI 2007 - Uszkodzenie sterownika szyb.

Juwi 18 May 2021 19:03 282 12
    Juwi
    Level 11  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć gdzie znajduje się sterownik szyb w tym aucie i jaki to typ. Chodzi mi gdzie go szukać pod maską. Może ma ktoś jego zdjęcie?. Silniczek i przyciski sprawne. Zamknąłem okno z prostownika na razie, przewody silnika tymczasowo przeciąłem i zaizolowałem. :?: :D
    koleś kit
    Level 39  
    Juwi wrote:
    przewody silnika tymczasowo przeciąłem i zaizolowałem. :?: :D

No to niezły z ciebie elektryk.Nie wiem czy tam jest jakiś sterownik.To raczej prosty układ.Może byś tak sprawdził bezpieczniki na początek?|Sprawdzałeś czy dochodzi zasilanie do przycisku?
    Juwi
    Level 11  
    Kolego koleś kit .jestem akurat elektrykiem od wielu lat. Przede wszystkim sprawdziłem bezpieczniki. Potem przyciski etc. Szyba od kierowcy się otwiera i zamyka,a od pasażera tylko otwiera.nie chciałem ryzykować przypadkowego otwarcia,dla tego zrobiłem przerwę w obwodzie.potrafię sobie to potem fachowo polutować😁
  • Helpful post
    pp_pablo
    Level 25  
    Juwi wrote:
    Szyba od kierowcy się otwiera i zamyka,a od pasażera tylko otwiera.

Czy szyba pasażera opuszcza się tylko przełącznikiem od strony kierowcy (podwójnym), czy "swoim" po stronie pasażera też?

Do sprawdzenia przewody w "harmonijce" drzwi->słupek.
  • Helpful post
    koleś kit
    Level 39  
    Albo przełącznik do wymiany.
  • Helpful post
    pp_pablo
    Level 25  
    koleś kit wrote:
    Albo przełącznik do wymiany.

Też tak obstawiam, zwłaszcza ten od strony kierowcy, ale autor napisał, że jest elektrykiem i przełącznik sprawdził.
    Juwi
    Level 11  
    Witam. Zamieniłem przełączniki. Jest to samo.Z układu który działa w drzwiach od kierowcy przełacznik włożyłem do drzwi od pasażera. I tylko się otwiera. Nie można zamknąć. A odwrotnie, czyli ten z drzwi od pasazera włożyłem zamiast od kierowcy i wszystko śmiga.Dlatego obstawiłem sterownik który w tym wypadku nie zamienia biegunów. :D
  • Helpful post
    koleś kit
    Level 39  
    Albo źle sprawdzasz te przełączniki, albo masz przerwę między przełącznikiem w drzwiach kierowcy a przełącznikiem w drzwiach pasażera.Brakuje jednego bieguna.trzeba zrobić pomiary na wtyczkach przełączników.
    pp_pablo
    Level 25  
    Juwi wrote:
    Witam. Zamieniłem przełączniki. Jest to samo.

Trochę prościej.
    - Sterując przełącznikiem z drzwi kierowcy szyba po stronie pasażera opuszcza się i podnosi.
    - Przełącznik po stronie pasażera tylko opuszcza szybę.

Czy tak jest?
    Juwi
    Level 11  
    Od strony kierowcy też sie nie podnosi niestety.. Może poprzedni post ma rację. Muszę to sprawdzic.Nie ma zamiany biegunów w drzwiach pasażera. :D
    pp_pablo
    Level 25  
    Moja wróżba, przełącznik po stronie kierowcy.
    Juwi
    Level 11  
    Muszę to posprawdzać. Dziękuję za pomoc wszystkim.😃