Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Android 12 Beta z ulepszonym interfejsem użytkownika

ghost666 20 May 2021 00:34 1065 2
Nazwa.pl
 • Android 12 Beta z ulepszonym interfejsem użytkownika
  Google właśnie ogłosiło wydanie Androida 12 Beta. Wraz z wydaniem Androida 12 Beta firma Google wprowadziła również istotne zmiany w interfejsie użytkownika utworzonym za pomocą języka projektowania o nazwie Material You, a także kilka nowych funkcji, które omówimy w tym poście.

  Android 12 Beta

  Do najbardziej znaczących zmian dla użytkowników należą:

  * Personalizacja - Twój telefon można teraz spersonalizować za pomocą niestandardowej palety kolorów i przeprojektowanych widżetów. Odbywa się to automatycznie za pomocą wyodrębniania kolorów z obrazów tapet, a Android 12 stosuje te kolory w całym systemie operacyjnym, w tym w cieniu powiadomień, ekranie blokady, regulacji głośności, nowych widżetach itp.
  * Płynny ruch i animacje - firma Google zoptymalizowała system, aby animacje były bardziej płynne, zmniejszając czas procesora potrzebny do podstawowych usług systemowych nawet o 22% i zmniejszając wykorzystanie dużych rdzeni przez serwer systemowy nawet o 15%.
  * Przeprojektowane przestrzenie systemowe - Cień powiadomień, szybkie ustawienia, a nawet przycisk zasilania zostały przeprojektowane, aby poprawić wrażenia użytkownika i szybciej wykonywać zadania.
  * Przeprojektowane widżety - widżety aplikacji stały się bardziej przydatne, piękniejsze z zaokrąglonymi narożnikami i lepiej widoczne, zwłaszcza dzięki dodaniu nowych interaktywnych elementów sterujących, takich jak pola wyboru, przełączniki i przyciski opcji.
  Android 12 Beta z ulepszonym interfejsem użytkownika

  * Płynniejsze przejścia audio - poza graficznym interfejsem użytkownika, Android 12 Beta wprowadza również ulepszenia w sposobie obsługi „fokusu audio”. Kiedy więc aplikacja traci koncentrację na dźwięku, jej dźwięk jest automatycznie wyciszany, zapewniając płynniejsze przejście między aplikacjami odtwarzającymi dźwięk i uniemożliwiając aplikacjom wzajemne odtwarzanie.

  Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, niektóre inne interesujące zmiany, które nie były specjalnie omówione w czasie prezentacji dla programistów Androida 12, obejmują:

  Poprawa wydajności - poza optymalizacją wydajności systemu w celu uzyskania płynniejszych animacji, Android 12 wprowadza wspólny standard dla wysokowydajnych urządzeń z Androidem o nazwie „Klasa wydajności”, który definiuje zestaw funkcji wykraczających poza podstawowe wymagania Androida. Urządzenia te będą obsługiwać bardziej wymagające przypadki i dostarczać treści o wyższej jakości. Początkowo będzie to miało wpływ na przypadki użycia mediów, w szczególności w odniesieniu do opóźnienia uruchamiania aparatu, dostępności kodeka, jakości kodowania, minimalnej pojemności pamięci, rozdzielczości ekranu i wydajności odczytu i zapisu pamięci masowej.
  * Poprawa prywatności - W pierwszej wersji beta Androida 12 dodano opcje takie jak:
  * Hibernacja aplikacji - dotyczy aplikacji, które nie były używane przez jakiś czas. Hibernacja nie tylko cofa uprawnienia przyznane wcześniej przez użytkownika, ale także wymusza zatrzymanie aplikacji i odzyskuje pamięć, pamięć masową i inne zasoby tymczasowe. W tym stanie system zapobiega również uruchamianiu zadań w tle przez aplikacje lub otrzymywaniu powiadomień push, pomagając chronić użytkowników. W razie potrzeby może zostać ręcznie wyłączona przez użytkownika dla danej aplikacji w Ustawieniach.
  * Uprawnienia urządzeń w pobliżu - Android 12 umożliwia aplikacjom skanowanie w poszukiwaniu pobliskich urządzeń bez konieczności posiadania uprawnień do lokalizacji przy użyciu nowego uprawnienia BLUETOOTH_SCAN.
  * Przybliżona lokalizacja - w poprzednich wersjach Androida dodano opcję „tylko tym razem” dla zezwolenia na lokalizację, ale teraz dostępna będzie również inna opcja z opcją „przybliżona lokalizacja”.
  * W wersji Beta 2 dodany ma być dodatkowo panel prywatności, wskaźniki mikrofonu i kamery oraz przełączniki mikrofonu i kamery.

  Android 12 została wydana zgodnie z harmonogramem i należy spodziewać się trzech kolejnych wersji beta, jedną miesięcznie, podczas gdy ostateczna wersja Androida 12 ma być wydana jesienią. Można wypróbować Androida 12 Beta już dziś na telefonach Google Pixel i innych kompatybilnych urządzeniach firm ASUS, Oppo, Xiaomi, OnePlus, RealMe, Sharp, Tecno, TCL, Vivo i ZTE. Alternatywnie można wypróbować obrazy GSI lub, uruchomić system Android 12 w emulatorze w Android Studio.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2021/05/19/android-12-beta-released-with-revamped-user-interface/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11695 posts with rating 9880, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Nazwa.pl
 • #2
  krisRaba
  Level 31  
  A czy obecnie jakiś producent stosuje czystego Andka? Bo się namęczyli z grafiką, a chyba większość i tak ma różne systemowe nakładki jak MIUI, TouchWiz itp? ;-)
 • #3
  siewcu
  Level 34  
  Motorola chyba ma czystego.

  Ale albo mi się wydaje, albo android zaczyna wyglądać jak iOS...