Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini szlifierka na 230V co warto kupić. W miarę niezawodnego do kwoty 200 zł.

Astroo 20 May 2021 11:18 411 7
    Astroo
    Level 7  
    Witam :)
    Szlifierka z wałkiem giętkim do celów amatorskich, raz na jakiś czas będzie używana.
    Na rynku jest wielu producentów ,chodzi mi o coś w miarę niezawodnego do kwoty 200 zł.
    Którego producenta polecacie a którego omijać.
    Pozdrawiam.
    oshii
    Level 24  
    Osobiście trochę przekroczyłbym budżet i zainteresował się Proxxonem 240/E (albo czymś podobnym od tego producenta).
    Niby tylko 100 W, ale faktyczne 100 W, a nie rzekome 150W jak w tanich chińczykach, które koniec końców jesteś w stanie zatrzymać palcami.
    Ciąłem nią grubą tekturę (rurki po folii stretch), plastik, szlifowalem metal, jak do tej pory mnie nie zawiodła.

Chyba że masz na myśli inny rodzaj szlifierki (paskowa)?
    Astroo
    Level 7  
    Zależy mi na wałku giętkim a w przypadku Dremela czy Proxxona to dodatkowe ponad 100 zł.
    Myślę o:
    Parkside PFBS160 B2
    Graphite 59G019 ....tu lekko trzeba dołożyć kasy ,cena jak gołego Proxxona
    Bass Polska BP 5075 / 5072
    Ryobi EHT150
    Inne.......

Ps.czy to prawda że Proxxon przy mniejszych obrotach traci moc ?
    krzywy1
    Level 20  
    Też mam Proxxona 240/E z wałkiem. Używam go kilka lat i gdybym miał znowu kupować to kupiłbym go jeszcze raz. Świetna maszynka, a mocy wbrew pozorom naprawdę wystarczy. Wcześniej mialem chińczyka 170W to był dużo słabszy od Proxxona 100W.
    oshii
    Level 24  
    Astroo wrote:
    Ps.czy to prawda że Proxxon przy mniejszych obrotach traci moc ?

Akurat Dremel/Proxxon nie tracą zauważalnie mocy przy mniejszych obrotach, w przeciwieństwie do rzekomo prawie 2x mocniejszych chińskich wynalazków.
    Nie używałem co prawda wałka giętkiego, ale z tego co czytałem przy okazji researchu przed zakupem, jeśli zależy ci na wałku to w ogóle nie ma sensu interesować się substytutami - niby te markowe swoje kosztują, ale działają znacznie dłużej i lepiej od (taniej) chińszczyzny.
    Astroo
    Level 7  
    Pomijam tu typowe sieciówkowe ,ale fundusze są jakie są :cry:
    Z #3 po drobnej selekcji pozostają :Graphite albo Ryobi.
    Co byście wskazali ?
    Astroo
    Level 7  
    Dobra :-? padło na Parkside PFBS160 B2 z wałkiem gietkim,komplecik w Lixx z 3lata gwar. za 99 zeta.
    Pierwsze wrażenie "jaka kasa taki sprzęt",jak dla mnie wporzo,jak co to gwarancja jest :D .
    Pytanie do posiadaczy tejże szlifierki ona jest na trzpień 3 mm,czy akcesoria np.z Dremela gdzie jakość jest ponoć naprawdę dobra ale ma 3,2 mm podejdzie ?
    Pozdrawiam.
    LightOfWinter
    Level 33  
    Witam

Trochę używałem Deremel-a i Proxxon-a. Moim zdaniem w Dremelu jakość jest taka sobie - sprzęt jest bardzo głośny jeśli porównamy go do Proxxon-a. Proxxon posiada też zacisk samocentrujący a nie te nieszczęsne tulejki zaciskowe.
    Akcesoriów do takich szlifierek trochę z Lidla użyłem i mogę polecić. Działają i są tanie. Dobre są takie tarcze do cięcia wzmacniane włóknem szklanym. Nie łamią się tak bardzo jak oryginalne. Choć oczywiście te markowe są lepiej wykonane.