Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak zasięgu w Samsung S10 Lite, po zalaniu

kubel227 20 May 2021 12:46 564 5
    kubel227
    Level 5  
    Witam, posiadam telefon Samsung S10 Lite, od jakiegoś czasu mam problem z zasięgiem, nie działa. Telefon widzi kartę SIM, przy wybieraniu numeru alarmowego pokazuje się komunikat „włączanie radia”. Jakieś pomysły co można z nim zrobić? Z góry dzięki za pomoc ;)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    staś pytalski
    Level 38  
    Sprawdź jak telefon zachowuje się z inną kartą tego samego/innego operatora. Jak wyszukasz ręcznie sieci, pokazują się dostępne sieci? Spróbuj skontaktować z operatorem, żeby sprawdzić co się dzieje w Twojej okolicy. Czy w innej lokalizacji, problem występuje? Pobierz dostępne aktualizacje przez wi-fi. Wyłącz opcję połączeń vo-lte i vo-wifi. Możesz zrobić reset ustawień sieciowych, zostaną zapomniane hasła do wi-fi itp. Po zrobieniu kopii zapasowej, wylogowaniu się z kont Google, Samsung itd możesz w ostateczności zrobić reset telefonu do ustawień fabrycznych. Jeżeli posiadasz gwarancję możesz też udać się, bądź wysłać telefon do serwisu.
    blahfff
    Level 38  
    Komunikat typu "wlaczania radia" sugeruje problem z modemem, a problem z modemem to najczesciej problem z plyta. Sugerowalbym gwarancje jesli jeszcze jest.
    keseszel
    Level 26  
    Oddaj do serwisu. Masz do kupienia izopropanol, co da ci mało. Musiałbyś jeszcze użyć wanienki. Po pytaniu sądzę, że jesteś zwykłym userem. Tak więc koszt wanienki, izopropanolu, rozbiórka telefonu.. Słabe. To, że nie widać zniszczeń przez zalanie, nie znaczy, że ich nie ma.
    Celrion
    Level 1  
    Ten sam problem, S10 Lite zalany.
    Serwis policzył za wymianę ekranu i płytki USB 800 zł.
    Ze względu na anulowanie gwarancji sam zgłębiłem temat i naprawiłem urządzenie.
    U mnie usterka wyglądała mniej więcej tak:
    - tel nie ma zasięgu lecz czyta kartę SIM
    - przy wyborze alarmowego komunikat "włączanie radia"
    - włączony tryb samolotowy (lekko podświetlona ikonka, której nie można wyłączyć)

Zakupiłem płytkę USB za jakieś 60 zł i dokonałem wymiany tego elementu.
    Stopień trudności to wymiany to jakieś 2/5, trzeba uważać żeby nie zniszczyć śrubek ponieważ są bardzo miękkie.

Po wymianie płytki wszystko działa jak należy.

Dodano po 46 [sekundy]:

Ten sam problem, S10 Lite zalany.
    Serwis policzył za wymianę ekranu i płytki USB 800 zł.
    Ze względu na anulowanie gwarancji sam zgłębiłem temat i naprawiłem urządzenie.
    U mnie usterka wyglądała mniej więcej tak:
    - tel nie ma zasięgu lecz czyta kartę SIM
    - przy wyborze alarmowego komunikat "włączanie radia"
    - włączony tryb samolotowy (lekko podświetlona ikonka, której nie można wyłączyć)

Zakupiłem płytkę USB za jakieś 60 zł i dokonałem wymiany tego elementu.
    Stopień trudności to wymiany to jakieś 2/5, trzeba uważać żeby nie zniszczyć śrubek ponieważ są bardzo miękkie.

Po wymianie płytki wszystko działa jak należy.