Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny Teufel ULTIMA 40 do Yamaha RX-V450

Halley91 20 May 2021 18:25 519 4
 • #1
  Halley91
  Level 10  
  Witam
  Chciałbym zapytać czy do amplitunera Yamaha RX-V450
  da radę podłączyć kolumny Teufel ULTIMA 40
  Nie znam się zbytnio na tym a chciałbym dokupić do tego wzmacniacza jakieś dobre kolumny i tak wpadłem na te firmy Teufel.
  Nie jestem jednak pewien czy będą one dobrze grały z tym amplitunerem, gdyż kolumny posiadają 4 wyjścia tak jak by miały podział na tony wyższe i niższe a z tego co się orientuję to ten amplituner nie posiada takich wyjść.
  Prosiłbym bardzo o pomoc.
  Dziękuję i Pozdrawiam.
 • #2
  sosarek

  Level 43  
  Da się je podłączyć, na zaciskach w kolumnach zakłada się mostek.
 • #3
  Halley91
  Level 10  
  A dobrze to będzie wtedy grało ? czy nie warto tyle inwestować w te kolumny i wybrać coś tańszego ? z pojedynczym podłączeniem ?
 • #4
  sosarek

  Level 43  
  Po to wykonujesz mostek by grało - przed zakupem przydała by się możliwość odsłuchu.
 • #5
  Arkadyo
  Level 30  
  Halley91 wrote:
  A dobrze to będzie wtedy grało ? czy nie warto tyle inwestować w te kolumny i wybrać coś tańszego ? z pojedynczym podłączeniem ?

  Nie będzie to dobrze grało bo amplituner który posiadasz nie gra dobrze i co bys do niego nie podłączył dźwiek będzie taki jak gra ten ampli czyli dźwiek jest natarczywy przerysowany i zimny. Podejrzewam, że sporą część winy za takie granie ponosi wbudowany w niego dac. Jak połączysz to z analitycznymi kolumnami a już broń boże z metalem na kopułce to zestaw będzie włosy golił i męczył niemiłosiernie. Niestety amplitunery kd a zwłaszcza z tego poziomu cenowego nie są stworzone do ładnego brzmienia i tyle. Nie znam tych teufli ale zaryzykuje tezę, że będą się marnować na tym ampli. Oczywiście jak ktos sie nie zna i miał doczynienia z jakimiś low endami z marketu a potem odpali taki zestaw to bedzie pod wrażeniem czystosci i szczegółowości ale gdyby miał mozliwość jednoczesnego porównania z dobrze brzmiacym wzmacniaczem i przetwornikiem dac to dopiero uświadomiłby sobie gdzie ten ampli jest w szeregu. Jak pisałem, nie znam tych kolumn, więc nie napisze czy to opłacalny zakup - wygladaja nieźle ale w tej cenie jest spora konkurencja. Można zaryzykowac ich zakup ale jak to zrobisz to poszukaj po znajomych wzmacniacza stereo żeby chociaz pozyczyc i porównać.
  Podwójnym terminalem w kolumnach się nie przejmuj bo to słuzy do bi wiring lub bi amping a jak chcesz bez tego to tak jak koledzy wyzej pisali - mostkujesz i grasz z jednego gniazda.
  Zapewne w komplecie z kolumnami beda blachy do mostkowania